Пошук
Головне меню

ЮВІЛЕЙНІ ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ

Кафедра педагогіки та психології і науково-дослідна лабораторія ”Виховні технології у системі безперервної освіти“ виступили ініціаторами та організаторами педагогічних читань з нагоди 210-ліття з дня заснування Волинської гімназії в м.Кременці та ювілейних дат від дня народження її засновників: 250-ліття від дня народження Тадеуша Чацького і 265-ліття від дня народження Гуго Коллонтая. Дійство проходило в історичному читальному залі бібліотеки академії, стіни якого пам’ятають промови і лекції, виголошені цими засновниками навчального закладу. Читання готував організаційний комітет кафедри у складі кандидата педагогічних наук, доцента Н.В.Приймас, асистентів О.І.Запорожець та І.Ф.Лизун. Учасниками читань стали науковці кафедри педагогіки та психології, студенти педагогічного, філологічного і природничо-технологічного факультетів і факультету фізичного виховання.

Вступним словом захід розпочала завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Л.М.Кравець. Науковий керівник НДЛ ”Виховні технології у системі безперервної освіти“, доцент Н.В.Приймас окреслила основні напрямки висвітлення змісту ювілейних читань у доповіді ”Передумови відкриття вищого навчального закладу в Кременці на початку ХІХ століття“ і цим стимулювала до активності своїх молодших колег – членів студентського сектора Наукового товариства академії. Четвертокурсниця спеціальності ”Соціальна педагогіка“ Наталія Михалевич аналізувала ”Історичний аспект створення Волинської гімназії“ (науковий керівник – доцент Л.М.Кравець). Розмову продовжила студентка ІІІ курсу факультету фізичного виховання Марія Маланчук темою ”Волинська гімназія в Кременці як головна школа у Віленському учбовому окрузі“ (науковий керівник – доцент Н.В.Приймас).Студенти-доповідачі віддали шану ювілярам – засновникам гімназії. Другокурсниця спеціальності ”Німецька філологія“ Ольга Гануліч розповіла про ”Життєвий шлях Тадеуша Чацького“ (науковий керівник –  асистент І.Ф.Лизун), а студентка 31-ДПК групи Надія Мартинюк здійснила специфічний підхід до характеристики життєтворчості соратника Чацького Гуго Коллонтая у науковій розвідці ”Гуго Коллонтай – сисвол польських аспірацій незалежності та демократії“ (науковий керівник – доцент Н.В.Приймас).

Аналіз науково-освітньої і громадської діяльності Тадеуша Чацького здійснили майбутній соціальний педагог Тетяна Трачук у науковому повідомлення ”Тадеуш Чацький – організатор доброчинності у сфері освіти початку ХІХ століття“ (науковий керівник – асистент О.І.Запорожець), завтрашній фахівець дошкільної освіти Софія Шандрук – у доповіді ”Тадеуш Чацький і його внесок у розвиток освіти на Волині“  (науковий керівник – асистент Н.Б.Бабій) і майбутній вчитель технологій Дмитро Мельничук – у дослідженні ”Втілення педагогічних ідей Тадеуша Чацького у вищій школі сучасної України“ (науковий керівник – доцент Р.Я.Яковишин).

Окремі наукові розвідки стосувалися діяльності організованої Чацьким і Коллонтаєм Волинської гімназії в Кременці – одного із провідних навчальних закладів Східної Європи, який у ХІХ столітті став джерелом формування Київського Університету св.Володимира (нинішнього КНУ ім. Тараса Шевченка), а в ХХ столітті – Тернопільського НПУ ім. Володимира Гнатюка. Студентку спеціальності ”Соціальна педагогіка“ Ангеліну Петручок зацікавили ”Програми і система навчання у Волинській гімназії“ (науковий керівник – асистент О.І.Запорожець), а її колегу Катерину Бойчук – ”Особливості щоденного життя учнів Волинської гімназії“ (науковий керівник – кандидат педагогічних наук В.В.Терпелюк). Цікаву тему ”Основні засади виховання молоді у Волинській гімназії“ розкрила студентка факультету фізичного виховання Марія Гапонюк (науковий керівник – доцент Н.В.Приймас).

Програма педагогічних читань передбачала доповідь кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки та психології Л.О.Данильчук ”Вища освіта в Кременці на початку ХІХ та ХХІ століття: реалії, здобутки, перспективи“.

Читання мали ґрунтовний технічний супровід. Їх учасники переглянули підготовлений асистентом І.Ф.Лизун пізнавально-інформаційний відеофільм ”Кременець – джерело духовної сили“, де йдеться про дивовижну, навіть таємничу духовну ауру цього невеликого волинського міста, що стало одним зі знакових осередків культурно-освітнього і мистецького життя Правобережної України упродовж кількох століть. Тут же відбулась презентація проморолика про педагогічний факультет академії, автори якого  А.Р.Заблоцький, О.І.Запорожець, А.П.Благій показали спадкоємність кращих педагогічних ідей, що народжувались понад два століття тому у стінах Волинської гімназії, а тепер знаходять своє втілення і розвиток в інноваційному середовищі сучасної гуманітарно-педагогічної академії.

Особливого колориту читанням надав їх театралізований компонент: актори студентського експериментального театру ”Пілігрим“ (режисер А.П.Благій) інсценізували робочу зустріч Тадеуша Чацького (студент ІІІ курсу спеціальності ”Німецька філологія“ Олег Бобко) і Гуго Коллонтая (третьокурсник спеціальності ”Англійська філологія“ Володимир Репетило), під час якої відомі освітянські діячі початку ХІХ століття вирішували конкретні питання організації Волинської гімназії в Кременці, що принесла славу і пошану своїм засновникам, а місту – горду символічну назву ”Волинські Афіни“.

Згадані педагогічні читання – один із заходів, передбачених в академії з нагоди 210-річчя навчального закладу і на вшанування річниць із дня народження його засновників.

 
Анонси
Галерея
foto 21
foto 21foto 21
На даний момент 649 гостей на сайті