Пошук
Головне меню

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА ФІЛОЛОГІВ

Три коледжі Тернопільської області – Технічний коледж Тернопільського НТУ ім. Івана Пулюя, Педагогічний коледж Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка і Чортківський державний медичний коледж – були удостоєні честі приймати учасників Всеукраїнської наради голів обласних методичних об’єднань викладачів філологічних дисциплін ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації та провідних фахівців цієї галузі. Нараду організували і патронували Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, Всеукраїнська спілка голів методоб’єднань викладачів української мови та літератури ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації, департамент  освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації і Рада директорів ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації Тернопільської області.

Відкриття наради відбулось у Технічному коледжі ТНТУ ім. Івана Пулюя з участю директора департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Любомира Крупи, голови Ради директорів ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації Тернопільської області Володимира Калушки, начальника відділу змісту і технологій навчання молодших спеціалістів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Людмили Котоловець, голови Всеукраїнської спілки голів методоб’єднань викладачів української мови та літератури ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації Тетяни Антонюк. Окрім них, учасників наради вітала голова циклової комісії викладачів філологічних дисциплін Технічного коледжу Ольга Літвінюк.

За програмою наради, першим її елементом стали звіти-презентації голів обласних методоб’єднань філологів Тернопільської (Тетяна Бойчук), Полтавської (Валентина Ісакова), Хмельницької (Ольга Блажевич) і Житомирської (Ніна Антонюк) областей про навчально-методичну та наукову роботу викладачів. Тут же був організований дискусійний майданчик ”Особливості викладання філологічних дисциплін у ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації в сучасних суспільно-політичних і соціально-економічних умовах“.

Другим елементом наради був круглий стіл ”Формування особистісних компетенцій при вивченні філологічних дисциплін“, який проходив на базі Педагогічного коледжу нашої академії. Вела засідання голова Всеукраїнської спілки голів методоб’єднань викладачів української мови та літератури ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації, заслужений працівник освіти України, переможець І Всеукраїнського конкурсу ”Кращий викладач української мови вищого навчального закладу“ (2010 рік), викладач української мови та літератури Чернівецького індустріального коледжу Тетяна Антонюк.

Від нашого навчального закладу учасників Всеукраїнської наради вітали проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор Валентина Бенера, директор педагогічного коледжу, кандидат технічних наук, доцент Надія Бабій. На нараді були присутні 45 викладачів із 39 коледжів, технікумів та училищ України. Серед делегацій, закономірно, найбільш представницькою була команда філологів із Тернопілля – 9 чоловік і викладачі української мови і літератури нашого педагогічного коледжу. По 4 фахівці делегували Полтавська і Сумська області, по 3 – Хмельницька, Дніпропетровська і Вінницька, по 2 – Волинська область і м.Київ. Інші області були представлені головами обласних методоб’єднань.

Учасники круглого столу заслухали наукові повідомлення ””Слово і народ“ Бориса Харчука як джерело формування громадянських компетенцій студентів“ (професор кафедри української мови і літератури Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка Олег Василишин), ”Проектні технології як засіб формування мовно-комунікативних компетенцій студентів“ (викладач Мелітопольського училища культури Зінаїда Скляренко), ”Формування життєвих навичок, що сприяють соціальному здоров’ю, на заняттях з української літератури“ (викладач Технічного коледжу ТНТУ ім. Івана Пулюя Тетяна Бойчук), ”Формування компетентностей культури спілкування студентів під час вивчення жанрів офіційно-ділового стилю“ (викладач Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету Оксана Савченко), ”Формування професійних компетенцій студентів на заняттях з української мови за професійним спрямуванням“ (викладач Технічного коледжу ТНТУ ім. Івана Пулюя Ольга Літвінчук), ”Використання медіапростору для формування соціально-особистісних компетенцій студентів“ (викладач Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола Ольга Зарихта). Активну участь у роботі круглого столу брали викладачі Криворізького коледжу економіки та управління Київського НЕУ Ангеліна Хомула і Вікторія Фесенко, філолог Кам’янець-Подільського відділення Київського фінансово-економіччного коледжу Національного університету ДПС України Світлана Ткачук та інші фахівці з різних регіонів України.

Гості ознайомилися з навчально-матеріальною базою академії, зокрема, оглянули Етнографічну світлицю (завідувач – кандидат філологічних наук, доцент Ірина Комінярська), науково-дослідну лабораторію ”Творчість Уласа Самчука і Бориса Харчука: художній літопис ХХ століття“ (науковий координатор – кандидат філологічних наук, доцент Олег Василишин), оранжерею академії, Музей історії навчального закладу, Кімнату-музей художника Ростислава Глувка, Музей довоєнної фотографії, історичну Концертну залу Гуго Коллонтая, Виставкову залу. Їх супроводжували та давали пояснення  відповідальна за роботу музеїв Валентина Шпак і викладач педагогічного коледжу Олена Тригуба.

Успішно виконала свої обов’язки по підготовці до Всеукраїнської наради філологів робоча група, очолювана заступником директора коледжу з навчально-виховної роботи Оксаною Камінською, у складі членів циклової комісії викладачів гуманітарних дисциплін (голова комісії – Роман Дубровський).

Заключний етап наради проходив на базі Чортківського державного медичного коледжу, де після огляду матеріальної бази відбулась презентація досвіду роботи викладачів української мови та літератури цього навчального закладу. Галина Гуменюк презентувала свій погляд на ”Розвиток критичного мислення студентів на заняттях  з української мови та літератури засобами біоадекватної технології“, Людмила Юрчак – на ”Сучасні педагогічні та інноваційні технології на заняттях з української мови та літератури“. Їх колеги Олександра Петрушенко й Оксана Кнобель відстоювали власний підхід до проблем ”Симбіоз музики та слова як чинник формування особистісних цінностей та інтелектуального досвіду студентів“ і ”Науково-дослідницька і виховна робота як крок до мовної самореалізації особистості студента“.

Основними моментами культурної програми, запропонованої учасникам наради, стало екскурсійне знайомство з Тернополем, Кременцем і Чортковом, а також відвідини Почаївської Свято-Успенської лаври і Зарваницького Духовного центру.

Готується до друку Збірник матеріалів наради.


 
Анонси
Галерея
30
3030
На даний момент 628 гостей на сайті