”KОRTOWIADA-2015“ АПЛОДУЄ КРЕМЕНЧАНАМ

Упродовж п’яти днів польським містом Ольштин володіло студентство: проходив традиційний щорічний студентський фестиваль ”Kortowiada“. На цей раз – ”Kortowiada-2015“ і була вона 56-ою за порядковим номером, що засвідчує її більш ніж півстолітню історію. Це справжнє свято студентської демократії і молодіжної свободи, юного інтелекту і запальних емоцій, юнацької винахідливості та іскрометного гумору, непорушних традицій і нестандартної творчості, академічної розсудливості та постмодерної ірраціональності. Одним словом, всього неохопного, чим багата бурхлива студентська молодість. Організаційним ядром фестивалю був студентський актив Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині, тому саме ректор цього Університету на всі фестивальні дні передав символічні ключі управління цим престижним навчальним закладом голові студентського парламенту.

Програма імпрез ”Kortowiada-2015“ була надзвичайно багатою. На п’яти фестивальних сценах Ольштина виступали ансамблі, творчі групи та окремі виконавці з багатьох міст Польщі та зарубіжжя, звучала музика всіх жанрів і напрямів, форм і стилів. У місті проходили найрізноманітніші марші та паради як серйозного (парад факультетів Університету), так і гумористичного (шоу-парад у тематичних маскарадних костюмах) плану. Проводилися спортивні змагання як з традиційних (легка атлетика, теніс), так і нетрадиційних (перегони на візках з кошиками) видів спорту. Організовувались битви інтелектуалів і різнотематичні майстер-класи, зокрема ”Танець з вогнем“. Проведено масовий турнір комп’ютерних ігор. Постійно працювали диско-клуби. Особливий резонанс викликав конкурс ”Міс Венера“, який готували кращі польські фахівці: відомі хореографи, сценаристи, режисери.

Найчисельнішу аудиторію збирали концерти польських і зарубіжних музичних колективів і виконавців. Серед них – музичний гурт Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка ”Веселі кременчани“, який прибув на фестиваль за запрошенням ректорату і студентського парламенту Вармінсько-Мазурського університету в рамках Угоди про співпрацю між нашими навчальними закладами. Фестивальну делегацію академії очолював її ректор, професор А.М.Ломакович.

Гурт ”Веселі кременчани“ виступав у своєму незмінному складі: солісти Володимир Дзюма, Володимир Іванюк, Петро Клак, Ярослав Міщена, кларнетист Іван Вихрущ і концертмейстер Валерій Яскевич. Їх концерт-презентація проходив під девізом ”Ми приїхали з Волині, з древнього Крем’янця“. Буквально шквал аплодисментів студентської аудиторії вони викликали виконанням українських народних пісень ”На Волині“ (аранжування Валерія Яскевича), ”Цвіте-цвіте черемшина“, ”Ой на горі два дубки“, ”Їхав, їхав козак містом“, ”Якби мені зранку“ і ”Не той козак“, пісень відомих українських авторів, композитора Олександра Білаша і поета Дмитра Павличка ”Явір і яворина“ і ”Долиною туман тече“. Та справжнім апофеозом концерту стало виконання ”Веселими кременчанами“ польської народної пісні ”Соколи“, яку з перших акордів підхопили всі присутні.

Фестиваль ”Kortowiada-2015“ не лише підтвердив класичну тезу ”Мистецтво не знає кордонів“, а й продемонстрував, що музика зближує народи, поглиблює взаєморозуміння та зміцнює сердечні взаємини між людьми, незважаючи на всі соціальні та культурні відмінності між ними.

 
Галерея
foto 7
foto 7foto 7
На даний момент 416 гостей на сайті