Пошук

”KОRTOWIADA-2015“ АПЛОДУЄ КРЕМЕНЧАНАМ

Упродовж п’яти днів польським містом Ольштин володіло студентство: проходив традиційний щорічний студентський фестиваль ”Kortowiada“. На цей раз – ”Kortowiada-2015“ і була вона 56-ою за порядковим номером, що засвідчує її більш ніж півстолітню історію. Це справжнє свято студентської демократії і молодіжної свободи, юного інтелекту і запальних емоцій, юнацької винахідливості та іскрометного гумору, непорушних традицій і нестандартної творчості, академічної розсудливості та постмодерної ірраціональності. Одним словом, всього неохопного, чим багата бурхлива студентська молодість. Організаційним ядром фестивалю був студентський актив Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині, тому саме ректор цього Університету на всі фестивальні дні передав символічні ключі управління цим престижним навчальним закладом голові студентського парламенту.

Програма імпрез ”Kortowiada-2015“ була надзвичайно багатою. На п’яти фестивальних сценах Ольштина виступали ансамблі, творчі групи та окремі виконавці з багатьох міст Польщі та зарубіжжя, звучала музика всіх жанрів і напрямів, форм і стилів. У місті проходили найрізноманітніші марші та паради як серйозного (парад факультетів Університету), так і гумористичного (шоу-парад у тематичних маскарадних костюмах) плану. Проводилися спортивні змагання як з традиційних (легка атлетика, теніс), так і нетрадиційних (перегони на візках з кошиками) видів спорту. Організовувались битви інтелектуалів і різнотематичні майстер-класи, зокрема ”Танець з вогнем“. Проведено масовий турнір комп’ютерних ігор. Постійно працювали диско-клуби. Особливий резонанс викликав конкурс ”Міс Венера“, який готували кращі польські фахівці: відомі хореографи, сценаристи, режисери.

Найчисельнішу аудиторію збирали концерти польських і зарубіжних музичних колективів і виконавців. Серед них – музичний гурт Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка ”Веселі кременчани“, який прибув на фестиваль за запрошенням ректорату і студентського парламенту Вармінсько-Мазурського університету в рамках Угоди про співпрацю між нашими навчальними закладами. Фестивальну делегацію академії очолював її ректор, професор А.М.Ломакович.

Гурт ”Веселі кременчани“ виступав у своєму незмінному складі: солісти Володимир Дзюма, Володимир Іванюк, Петро Клак, Ярослав Міщена, кларнетист Іван Вихрущ і концертмейстер Валерій Яскевич. Їх концерт-презентація проходив під девізом ”Ми приїхали з Волині, з древнього Крем’янця“. Буквально шквал аплодисментів студентської аудиторії вони викликали виконанням українських народних пісень ”На Волині“ (аранжування Валерія Яскевича), ”Цвіте-цвіте черемшина“, ”Ой на горі два дубки“, ”Їхав, їхав козак містом“, ”Якби мені зранку“ і ”Не той козак“, пісень відомих українських авторів, композитора Олександра Білаша і поета Дмитра Павличка ”Явір і яворина“ і ”Долиною туман тече“. Та справжнім апофеозом концерту стало виконання ”Веселими кременчанами“ польської народної пісні ”Соколи“, яку з перших акордів підхопили всі присутні.

Фестиваль ”Kortowiada-2015“ не лише підтвердив класичну тезу ”Мистецтво не знає кордонів“, а й продемонстрував, що музика зближує народи, поглиблює взаєморозуміння та зміцнює сердечні взаємини між людьми, незважаючи на всі соціальні та культурні відмінності між ними.

 
Анонси
Галерея
61
6161
На даний момент 193 гостей на сайті