БОРІМОСЯ – ПОБОРЕМО, НАМ БОГ ПОМАГАЄ!

У ці березневі Шевченківські дні, вшановуючи Великого Кобзаря, ми щоразу пов’язуємо його образ із боротьбою нашого народу за волю і незалежність рідної України. У зв’язку з тим, що в нинішній непростій ситуації неможливо згадувати про поета окремо від героїв, які протягом останніх років віддали своє життя у смертельному двобої з агресором, в залі Гуго Коллонтая пройшов звіт мистецьких колективів академії «Борімося – поборемо, нам бог помагає!», присвячений світлій пам’яті Тараса Шевченка і воїнів АТО. Вели програму актори експериментального студентського театру «Пілігрим» Марина Крупенко та Андрій Дубас.

В урочистій тиші концерт відкрив курсовий хор під орудою Василя Сабрана (концертмейстер Іван Добринін) безсмертним Шевченковим «Заповітом» на музику Кирила Стеценка і продовжив піснею «Йде Шевченко по рідному краю» (музика Василя Сабрана, слова Ніни Багнюк).

Уривок з поеми Т.Г.Шевченка «Кавказ», зачитаний актором театру «Пілігрим» Павлом Левицьким, став передсловом, а пісня Сергія Родька на слова Алли Бінцаровської «Над землею тумани» у виконанні Олександри Кир’янчук – світлим реквіємом пам’яті випускникам нашої навчального закладу Миколі Чорному, Дмитрові Напрієнку, Сергію Долгіх, які поклали своє життя за незалежність нашої Вітчизни, та всім воїнам АТО.

Оркестр народних інструментів (керівник і диригент Надія Найчук) запропонував сюїту на козацькі та народні пісні в обробці Василя Сиротюка і разом з Олександрою Кир’янчук звернулися до присутніх із «Кленовою баладою»  (музика та слова Анатолія Матвійчука, аранжування Василя Сиротюка).

Поетичним внеском у програму концерту відзначились Марина Крупенко (уривок «Три душі» з містерії Тараса Шевченка «Великий льох») і Вікторія Петулина («Віз» Олександра Смика).

Пісні на слова Великого Кобзаря прозвучали у виконанні різних музичних колективів академії: музика Станіслава Людкевича  «Сонце заходить» – камерний хор (керівник і диригент Алла Афанасенко, концертмейстер Іван Добринін; музика Миколи Лисенка «Тече вода з-під явора» – чоловічий квартет викладачів у складі Володимира Дзюми, Володимира Іванюка, Петра Клака та Яраслава Міщени; музика народна, обробка Миколи Гвоздя «Встає хмара з-за лиману» – капела бандуристів (керівник і диригент Ірина Харамбура); музика народна, обробка Анатолія Гордійчука «За Байраком, Байрак» – чоловічий ансамбль (керівник Сергій Шегера; музика Адама Дзюби «У перетику ходила» – тріо викладачів у складі Інни Ратинської, Лариси Соляр та Мар’яни Мацюк (керівник оркестрової групи Валерій Яскевич); музика Миколи Лисенка «Чого мені тяжко» – заслужений артист України Микола Швидків (концертмейстер Іван Добринін); музика народна, обробка Андрія Кушніренка «Садок вишневий» – ансамбль викладачів під керівництвом Алли Афанасенко.

Під фортепіанний супровід концертмейстера Івана Добриніна піднесено і витончено прозвучали музичні твори у виконанні юного скрипаля Леоніда Дацюка (Пабло Сарасате «Баскське капріччіо») і його наставника Олега Дацюка (Франц Легар «Угорська фантазія»).

Пісні на слова відомих українських авторів подарували Сергій Шегера (Семен Гулак-Артемовський, арія Андрія з опери «Запорожець за Дунаєм»); чоловічий квартет викладачів  (музика Олександра Білаша, слова Дмитра Павличка «Долиною туман тече»); капела бандуристів (музика Олександра Білаша, слова Ольги Лубської «Пісня про бандуру»); чоловічий ансамбль  під керівництвом Сергія Шегери (музика і слова Ярослава Барнича, обробка Євгена Козака «Гуцулка Ксеня»); тріо викладачів (музика Ігоря Шамо, слова Дмитра Луценка «Зозуленька»); народний художній вокальний ансамбль «Калина» під керівництвом Олени Новик, концертмейстер Іван Добринін (музика Костянтина Мяскова, слова Дмитра Павличка «Веснянка» і музика Михайла Вериківського на слова Тереня Масенка «Як сніги розтануть білі»).

Танцювальним дарунком для глядачів були хореографічні композиції солістів Назара Козаченка та Руслана Довгаля «Обійми мене» у постановці Наталії Ткач і  «Дівочий ліричний» у виконанні художнього народного ансамблю танцю «Горлиця» (керівник і постановник – член Національної спілки хореографів України Андрій Медецький, концертмейстер Тетяна Медецька).

Приємним сюрпризом став виступ кременецького кобзаря, володаря Гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Червона рута» Василя Жданкіна, який виконав пісні на слова Тараса Шевченка (музика Андрія Драча «Б’ють пороги» і музика народна в авторській обробці «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле»).

Три твори на завершення святкової програми представив симфонічний оркестр (керівник і диригент Володимир Козачок): пісню Геннадія Татарченка на слова Вадима Крищенка «Молитва» із солістами Мар’яною Мацюк та Галиною Хмарою; інтродукцію до «Вечорниць» з драми Тараса Шевченка «Назар Стодоля» і неперевершений «Запорізький марш» Євгена Адамцевича.

Концерт підготували Василь Скоропляс, Василь Райчук, Микола Сиротюк, Лев Харамбура та Олександр Ковень.

 
Галерея
galery 17
galery 17galery 17
На даний момент 457 гостей на сайті