Пошук
Головне меню

ЕПІДЕМІЯ ДОБРОТИ – СИМПТОМ ДУХОВНОГО ЗДОРОВ’Я

Наш народ має давні традиції суспільно-корисної праці, взаємодопомоги, піклування про ближнього. Осіб, які працювали у цій сфері, називали громадськими діячами, альтруїстами, доброчинцями, добровольцями тощо. Настали нові часи – і таких людей стали називати волонтерами.

Зараз ми часто чуємо це слово у різних контекстах: допомога і підтримка, турбота і небайдужість. Звичайно, якби у нашому суспільстві був вищий рівень життя, існувало надійне медичне страхування, надавався повноцінний соціальний пакет необхідних послуг, то волонтерська діяльність зводилась би до простої моральної підтримки й організації різних дозвіллєвих заходів для людей з особливими потребами. Проте, на жаль, це не так, і часто волонтерська допомога в Україні стає єдиним виходом зі складної проблеми чи ситуації, яка склалась у житті людини.

Аби розкрити важливі проблеми волонтерської діяльності, поговорити про особливу категорію людей та зрозуміти, наскільки може бути корисною у волонтерській справі студентська молодь, з ініціативи кафедри педагогіки та психології Кременецької гуманітано-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка був організований науково-методичний семінар ”Епідемія доброти. Особливості організації волонтерської діяльності в країні та області“. Активно долучилися до семінару науковці з Академії рекреаційних технологій і права (м. Луцьк), Всеукраїнський Благодійний Фонд ”Промінець надії“ та творча група психологів і соціальних педагогів Кременеччини.

В роботі семінару брали участь ректор академії, професор Афанасій Ломакович і проректор з навчальної роботи, кандидат психологічних наук, доцент Марія Боднар. Учасники науково-методичного форуму у своїх виступах розкривали різні аспекти волонтерської діяльності.. Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, професор кафедри здоров’я людини Академії рекреаційних технологій і права (м. Луцьк) Андрій Сітовський в доповіді ”Волонтерська робота студентів Академії рекреаційних технологій і права“ ділився досвідом залучення студентської молоді до суспільно-корисної праці в країні, а також  висловив думку, що варто запровадити обов’язковість волонтерської справи для кожного громадянина зокрема, аби виховувати і справді свідому особистість, яка вміє і хоче допомагати.

Глибоке враження справив виступ координатора Всеукраїнського Благодійного Фонду ”Промінець надії“ Розалії Гаркус, яка розповіла про нелегку, але дуже важливу волонтерську діяльність очолюваного нею Фонду. Вона відмітила, що багато дітей та людей в Україні потребують допомоги і Благодійний Фонд ”Промінець надії“ намагається допомогти кожному, хто потрапив у складну життєву ситуацію, і звертається до них за  допомогою. Це підтвердила інформація про конкретні справи фонду, здійснені в Тернопільській, Хмельницькій і Чернівецькій областях за період з 2013 року.

Основу теоретичної частини семінару склали доповіді науковців академії і членів творчої групи практичних психологів і соціальних педагогів Кременецького району. Кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри педагогіки і психології, доцент Любов Кравець розкрила ”Проблеми та перспективи волонтерського руху в Україні“, а старший викладач цієї ж кафедри, кандидат педагогічних наук Наталія Бодруг продовжила тематику науковим повідомленням ”Волонтерський рух у новітній Україні“. Доповнили виступи своїх колег асистенти кафедри Андрій Заблоцький (”Волонтерство як один із ресурсів побудови демократичного суспільства“) й автор цих рядків (”Волонтерський рух як напрям державної політики у сфері соціальної роботи з молоддю“). Виключно методологічну спрямованість мав виступ Наталії Бабій ”Підвищення рівня громадянської свідомості студентської молоді в контексті залучення до волонтерської діяльності“.

Представники творчої групи педагогів-практиків запропонували теми ”Волонтерство у школі – засіб виховання активної життєвої позиції учнів“ (Лариса Шевчук, практичний психолог і арт-терапевт Кременецької ЗОШ №1 ім. Галини Гордасевич) і ”Залучення членів шкільного соціологічного агентства до волонтерського руху“ (Оксана Тимець, практичний психолог і соціальний педагог Горинської ЗОШ Кременецького району).

Програма науково-методичного семінару включала інформаційно-методичні повідомлення науковців Академії рекреаційних технологій і права ”Волонтерська робота як педагогічна умова професійної підготовки соціальних працівників“ (Наталія Павлишина, старший викладач кафедри педагогіки вищої школи) і ”Формування особистісних якостей волонтера у ВНЗ“ (Надія Савчук, кандидат психологічних наук, доцент кафедри вищої школи).

Особливим за формою та змістом був практичний блок семінару. Його ключовим моментом стала участь Віри Омельчук з донечкою Елею. Це по-справжньому героїчна жінка, яка народилася без рук, але таке порушення не завадило їй стати люблячою і щасливою мамою, дружиною і справжньою господинею. Скажемо більше: Віра закінчила курси віражу, вишиває хрестиком та вирощує вдома троянди. І все це без рук. З обличчя жінки не сходить посмішка, вона радіє кожному прожитому дню. Навіть її виступ мав відповідну назву ”Віра з надією та любов’ю до життя“.

Завершився практичний блок майстер-класом ”Волонтерська діяльність студентів у контексті міжнародного освітнього досвіду“, який провела викладач англійської мови та літератури Національного університету ”Острозька академія“ Катерина Сімак. Вона поділилась досвідом волонтерської діяльності студентів згаданого ВНЗ, зокрема продемонструвала важливість та особливості використання досвіду європейських вищих закладів освіти.

Успіх науково-методичного семінару безсумнівний: в його активі – набутий досвід і знання, яскраві враження, позитивні емоції. Його учасники й організатори – науковці кафедри педагогіки та психології нашого навчального закладу й Академії рекреаційних технологій і права (м. Луцьк), представники Всеукраїнського Благодійного Фонду ”Промінець надії“ та творчої групи практичних психологів і соціальних педагогів Кременеччини – довели, що поширення епідемії доброти виступає запорукою духовного здоров’я як окремої людини, так і суспільства в цілому. Науково-методичний форум підвів до висновку: захворіти добротою – покликання кожного з нас.

 
Анонси
Галерея
8
88
На даний момент 677 гостей на сайті