Пошук

МАЙБУТНІ ПЕДАГОГИ – НА ЕКОЛОГІЧНОМУ ФРОНТІ

СТУДЕНТСЬКА ЕКО-АКЦІЯ

Студенти спеціальності ”Біологія“ Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка зініціювали еко-акцію, приурочену Всесвітньому дню довкілля та провели її в рамках Всеукраїнської акції “Зробимо Україну чистою – 2016”. Екологічний захід вийшов за рамки академії і набув загальноміського і навіть загальнорайонного характеру. До еко-акції долучились члени громадського об’єднання “Кременецька екологічна ліга”, представники Національного природного парку “Кременецькі гори” і працівники Кременецького лісового господарства. З ініціативи студентки академії, майбутнього вчителя біології Марини Крупенко для проведення конкретних заходів екологічної акції була сформована робоча група, до якої увійшли першокурсники Іванна Свитка (11-Б), Григорій Мажар (11-Рк), Тетяна Слободенюк (11-А), другокурсниця Ольга Ковальчук (21-Б), четвертокурсниця Тетяна Шимоня (41-Б), магістрант Артем Перескоков (61-Б), випускниці академії Аліна Крупенко і Наталія Ващук, представник міської молоді Денис Мельничук і голова студентського парламенту академії, студент четвертого курсу спеціальності ”Технологічна освіта“ Дмитро Мельничук.

Фахову підтримку учасникам екологічної акції забезпечили науковці кафедри біології, екології та методики їх викладання (завідувач – доктор біологічних наук, професор Микола Ільєнко), а координацію дій студентів ВНЗ та представників інших організацій – учасників заходу – здійснювали заступник декана факультету фізичного виховання та біології, кандидат біологічних наук, доцент Ольга Дух і голова громадського об’єднання ”Кременецька екологічна ліга“, завідувач відділу екологічної освіти Національного природного парку ”Кременецькі гори“ Оксана Тимошенко.

Географія еко-акції включала не лише територію міста, а й його околиці, зокрема, урочище Фещуки та інші місця, що потребували дбайливих студентських рук. Учасники акції ставили перед собою не тільки санітарно-технічну, а й духовно-виховну мету: закликати громадян міста, мешканців краю бережно ставитись до навколишнього середовища, щоденно піклуватися про чистоту довкілля. Бо його чистота, культура людської оселі – це показник чистоти душі та культури самої людини. А тому День довкілля має продовжуватись 365 днів у рік безперервно. Кожен з нас жодної миті свого життя не перебуває поза природним середовищем, турбуватись про яке означає турбуватись про власне сьогодення та майбутнє.

ДОВКІЛЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ

Щороку в третю суботу квітня відзначається Український день довкілля. Це свято з'явилося завдяки підписанню спеціального президентського указу в 1999 році.

Поява цього свята пов'язана з проведенням Стокгольмської конференції. Саме на річницю цієї події і була призначена дата свята. Конференція, що відбулася в Стокгольмі, зіграла вирішальну роль в глобальному екологічному русі.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України у квітні – травні  проводиться щорічна Всеукраїнська акція з благоустрою "За чисте довкілля" та Дня благоустрою територій населених пунктів.

Колектив Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка долучився до цієї акції комплексом екологічних заходів під загальною назвою ”Чисто-FEST“. Учасниками акції стали студенти всіх академічних груп на чолі з проректором з виховної роботи Миколою Сиротюком. Роботи включали прибирання внутрішніх територій навчального закладу і висаджування дерев та кущів поблизу оранжереї. Всім необхідним інвентарем повністю забезпечила господарська частина ВНЗ.

Однак екологічні турботи нашої молоді сягнули і за мажі рідної альма-матер: студенти очистили від сміття й викосили траву на 4-кілометровому відрізку правої сторони траси Кременець – Тернопіль (160 – 164 км). Транспортом для вивезення сміття  забезпечило місцеве відділення Укравтодору.

ЧИСТЕ МІСТО ПОЧИНАЄТЬСЯ З НАС!

У КременцІ відбулася корисна подія: студенти, школярі, місцеві жителі, працівники Кременецького ботанічного саду долучилися до Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою – 2016» (координатор в м.Кременці Сергій Колісецький). Метою проведення даної акції було прибирання території міста, яка потребує невідкладної допомоги. Таким місцем для прибирання було обрано гору Воловицю, де часто відпочиває практично кожен житель міста.

Серед робіт, виконаних студентами, особливо важливим було вивезення близько 3 т сміття, яке не підлягає переробці.

Прибирання проведено з допомогою спонсорів, які забезпечили учасників усім необхідним: студентської профспілки Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка (голова Андрій Заблоцький), громадської організації «Молодіжний рух «За майбутнє»  (голова Сергій Колісецький).

Організація даної акції пройшла за сприяння директора Кременецького ботанічного саду Романа Іваницького, начальника відділу державної охорони Кременецького ботанічного саду Олександра Сільвеструка, заступника міського голови Володимира Шевчука. Всебічну підтримку в усіх проектах забезпечив заступник голови Кременецької РДА  з гуманітарних питань В’ячеслав Онишкевич.

Усі учасники акції прийшли до одностайного висновку: прибирання бажано проводити частіше, а головне – не смітити, бо чисто не там, де не прибирають, а там, де не забруднюють. Чисте місто починається з кожного із нас!

 
Анонси
Галерея
5
55
На даний момент 253 гостей на сайті