Пошук
Головне меню

УГКЦ – В ІСТОРІЇ ТА СУЧАСНОСТІ

У Тернопільському НПУ ім. Володимира Гнатюка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція ”Українська Греко-Католицька Церква в історії та сучасних процесах розвитку українського суспільства“, приурочена 420-літтю укладення Берестейської унії та 70-річчю проведення Львівського псевдособору 1946 року. Співорганізаторами наукового форуму виступили Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, Українська асоціація релігієзнавців, Центр дослідження духовної культури університету-господаря, Тернопільський обласний осередок Наукового товариства ім. Тараса Шевченка, Тернопільський обласний краєзнавчий музей і Тернопільсько-Зборівська Архиєпархія УГКЦ.

На пленарних засіданнях висвітлювались питання природи і наслідків Берестейської унії (Анатолій Колодний, Інститут філософії НАН України), протистояння греко-католиків тоталітарному режимові (Олег Турій, Український Католицький Університет), генези УГКЦ та її висвітлення в історіографії (Петро Яроцький, Інститут філософії НАН України; Ірина Преловська, Київська православна богословська академія УПЦ КП), унійного процесу у світлі сучасних богословських рефлексій (Віталій Шевченко, Інститут філософії НАН України), УГКЦ у державно-церковних і міжконфесійних відносинах у період незалежності (Ігор Кульчицький, Тернопільська ОДА).

На секційних засіданнях вирішувався комплекс актуальних наукових проблем: ”Інституалізація УГКЦ: історичний вимір“, ”УГКЦ і держава: трансформація моделі взаємодії“, ”Львівський псевдособор 1946 року і його наслідки“, ”УГКЦ в системі міжконфесійного діалогу: наукове і богословське обґрунтування та особливості практичної реалізації“, ”УГКЦ в системі суспільних викликів сучасності“.

У роботі тематичної секції ”Видатні постаті УГКЦ“ брала участь доктор історичних наук, доцент кафедри української філології та суспільних дисциплін Ірина Скакальська, котра оприлюднила результати власного наукового дослідження ”Християнське та патріотичне виховання у вченнях Митрополитів Андрея Шептицького та Йосифа Сліпого“. Крім представників освітніх і наукових інституцій, на секційних засіданнях виступили громадські та релігійні діячі, працівники історико-краєзнавчих музеїв, магістранти й аспіранти ВНЗ, студенти духовних навчальних закладів. Зарубіжну релігієзнавчу науку репрезентували викладачі та магістранти Жешувського університету та Державної Вищої Технічно-Економічної школи в м. Ярославі (Республіка Польща).

Учасники конференції відвідали Музейно-меморіальний комплекс Йосифа Сліпого (с. Заздрість) та Марійський духовний центр (с.Зарваниця), були присутні на презентації ікони ”Новомученики Тернопільської Землі“ в Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці (м.Тернопіль).

За матеріалами конференції публікується Збірник наукових праць.

 
Анонси
Галерея
34
3434
На даний момент 649 гостей на сайті