Пошук
Головне меню

ВШАНОВУЄМО КРАЄЗНАВЦЯ

У читальному залі академії відбулися літературно-краєзнавчі читання ”Гаврило Чернихівський – краєзнавець, науковець, публіцист“, приурочені 80-річчю від дня народження нашого краянина. Вшанувати, за висловом поета Ігоря Фарини, нашого ”копача криниць“ прийшли викладачі та студенти нашого ВНЗ, кременчани та гості урочин, представники місцевої влади і ЗМІ, учні загальноосвітніх закладів.

З вітальним словом до присутніх звернувся організатор заходу, завідувач кафедри української філології та суспільних дисциплін, кандидат філологічних наук, доцент Олег Василишин. Він коротко охарактеризував внесок Г.Чернихівського в літературне краєзнавство.

Програму виступів продовжила старший викладач згаданої кафедри, кандидат філософських наук Олена Мороз із вагомим тематичним дослідженням ”Гаврило Чернихівський на тлі доби“. Вона наголосила на історичному, політичному, гносеологічному, епістеміологічному, лінгвістичному, праксеологічному й  аксіологічному аспектах такої багатогранної творчості краєзнавця, а також коротко охарактеризувала поетичну грань його таланту.

Кандидат філологічних наук, доцент Олена Пасічник поділилася першими спогадами про кременецького дослідника і зачитала вірш-посвяту Г.Чернихівському авторства Марії Томашевської.

Їхні колеги по кафедрі, кандидати філологічних наук продовжили аналізувати творчість Гаврила Івановича Чернихівського у її зв’язках з відомими постатями української літератури: Ірина Комінярська розглянула тему ”Оксана Лятуринська – ”Княгиня української духовності“ в рецепції Г.Чернихівського““; Роман Дубровський запропонував знахідку ”Поєднані духом: творчі взаємини Гаврила Чернихівського і Галини Гордасевич“; Олександр Соловей розповів цікаві деталі співпраці з Г.Чернихівським. Представниця студентської науки Зоряна Руднік доповнила своїх наставників дослідженням ”Внесок Г.Чернихівського у самчукознавство“.

Своїми спогадами  поділилися гості свята. Голова районного осередку Всеукраїнського об’єднання ”Просвіта“ Лілія Следзінська розповіла про побратимські стосунки Гаврила Чернихівського та Сергія Даушкова. Зі щирими словами вдячності звернулася до залу Галина Голуб – заступник директора з питань гуманітарної освіти та виховання Кременецького медичного училища ім. Арсена Річинського. Про роки багаторічної і плідної співпраці краєзнавця з літературно-меморіальним музеєм Уласа Самчука повідомив директор музею Петро Панасюк, а про спільні цікаві проекти – директор Обласного літературно-меморіального музею Юліуша Словацького Тамара Сеніна.

На завершення читань прозвучала літературна композиція за поетичними творами Гаврила Чернихівського та поезіями, присвяченими йому, у виконанні студентів 31-У групи гуманітарного факультету.

Дочка і послідовниця нашого поважного дослідника, завідувач кафедри гри на музичних інструментах і вокально-хорових дисциплін, кандидат мистецтвознавства, доцент Оксана Легкун із глибоким трепетом описала Гаврила Івановича як чудового сім’янина і люблячого батька, подякувала організаторам і учасникам читань за хороші слова в пам’ять про рідну людину.

 
Анонси
Галерея
59
5959
На даний момент 597 гостей на сайті