Пошук

«БЕРЕЗНЕВІ ПОСЛАННЯ» З АКАДЕМІЇ

Другі літературні читання «Березневі послання», котрі проводяться у день пам’яті української письменниці Галини Гордасевич, стартували в Конференц-залі Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка. Вів читання завідувач кафедри української філології і суспільних дисциплін, кандидат філологічних наук, доцент Олег Василишин. Він звернувся до присутніх із вітальним словом і представив гостей – представників письменства нашого краю.

Виступи розпочала поетеса, прозаїк, літературознавець Юлія Бондючна, яка повідала про своє знайомство з Галиною Гордасевич ще під час навчання у Кременецькому ліцеї, про похорон письменниці в Чеснохреській церкві Кременця. Вразив епізод розповіді, в якому йшлося про один із життєвих періодів Г.Гордасевич, коли вона два тижні ночувала на цвинтарі і їла лише шовковицю, проте вистояла, не озлобилась на життя, а просто продовжувала виконувати свою місію.

Український прозаїк, поет і літературознавець, краєзнавець і журналіст Сергій Синюк зупинився на аналізі покоління шістдесятників (їх яскравим представником була Галина Гордасевич), в яких не було вибору чи, вірніше, які перед собою не ставили питання вибору і не мали до кого примкнути…

Директор Обласного літературно-меморіального музею Юліуша Словацького, поет, публіцист Тамара Сеніна пролила яскраве світло на непрості родинні стосунки Галини Гордасевич. Хоч дитинство її було досить-таки важким, проте від батьків вона взяла релігійність, а також майже непоєднувані риси: любов до точних наук – від батька та до поезії – від матері.  Зацікавила присутніх розповідь про перше нерозділене кохання письменниці, ще  в роки навчання в Острозі, про мамине намисто і нерозлучну квітчасту хустку, яка пішла з нею навіть у могилу.

Поет-краянин Іван Потій описав єдину зустріч з письменницею в 1985 році, говорив про дружбу з її сином Богданом Гордасевичем, про зустрічі у Львові та Кременці, а також презентував свої нові поетичні твори.

Олег Василишин ознайомив з цікавими автографами Г.Годасевич, коротко охарактеризував їх по хронології і скрасив невеличкими коментарями.

Молодий дослідник творчості Галини Гордасевич, кандидат філологічних наук Роман Дубровський підготував тематичну презентацію «Поети рідного краю: Галина Гордасевич», де назвав цю творчу постать приналежною не лише до Донбасу, а й до Волині, повідав про її закоханість в Івана Дзюбу, про неопубліковані твори про Москву, а завершив фрагментом інтерв’ю ведучої  передачі «Суботні зустрічі» Емми Бабчук з Галиною Гордасевич, під час якого випала нагода почути її живий голос.

Звичайно, кожен з виступаючих читав окремі поезії Г.Гордасевич, та справжнє відчуття літературного мистецтва подарували студенти: авторські поезії прозвучали у виконанні Павла Старуха («Володарка слова»), Ігоря Стецюка («Чайка») та Назара Прокопіва («Моїй Україні»); уривки із прозових творів письменниці прочитали Ірина Бевсюк («Соло для дівочого голосу») і Марія Хороша («Ноїв ковчег»), а її вірші – Олена Кульчинська («Жінка в світ приходить для любові») й Ольга Мовшук («Сонце, вітер і жінка»).

Олег Василишин звернувся до присутніх із заключним словом і запросив відвідати могилу Галини Гордасевич.

 
Анонси
Галерея
3
33
На даний момент 946 гостей на сайті