ХАЙ БУДЕ СВІТЛОЮ ПАМ’ЯТЬ…

Боляче писати про когось, змінюючи форму теперішнього часу на минулий. Однак, на превеликий жаль, ми змушені це робити, бо невблаганний час вносить свої, доволі сумні корективи у розмірений плин нашого життя. Час від часу нас залишають люди, змиритись із відсутністю яких дуже важко і складно: уява вимальовує лише живі образи, цікаві факти, яскраві спогади – і від того біль лише загострюється…

Ще в суботу Володимир Мазурок був разом з колегами учасником Всеукраїнських наукових читань з нагоди 100-річчя Української гімназії ім. Івана Стешенка в Кременці, на відкритті меморіальної дошки й урочистому концерті. Як завжди, жартував, навіть, здавалося, був особливо сентиментальним і романтичним…

І ніщо не віщувало біди. Однак наступний день виявився важким – …і останнім. Людина пішла, залишивши тисячі зойків розпачу в телефонному режимі, безліч чужих нарікань на несправедливість долі, материнське серце, розкраяне невимовною втратою. А ще – гіркі й до болю щирі сльози колег, студентів, друзів, знайомих. Адже лише в нашій академії серед його підопічних на факультеті було більше 90 науковців: 8 докторів наук і професорів, 36 доцентів і кандидатів наук, 30 чоловік – на шляху до наукової мети. Більш як для двох тисяч випускників факультету він назавжди залишився улюбленим деканом.

У кожного з нас оживають неповторні хвилини спілкування з цією неординарною особистістю, бо практично всі у різні періоди життя були дотичним до його багатогранної діяльності. Та ніхто з нас не в силах змінити те, що написано і вирішено у Великій Книзі Життя. Хай буде земля йому пухом, а душа легко долає шлях до Небес, осяяний щирою любов’ю, світлою пам’яттю і найкращими спогадами. Цінуймо нинішній день…

---------------------------------------------------------------------------------------------

Народився Володимир Григорович Мазурок 19 лютого 1959 року в с. Старий Тараж на Кременеччині. Після місцевої восьмирічної школи закінчив відділення «Трудове навчання» Кременецького педагогічного училища й уже з 1978 року працював вчителем трудового навчання і креслення Решнівської восьмирічки Збаразького району.

По завершенні армійської служби був вихователем групи подовженого дня Лопушненської середньої школи, поступив до Луцького педагогічного інституту ім. Лесі Українки, звідки й почав свою довгу педагогічну діяльність як викладач історії Кременецького педучилища, згодом – педагогічного коледжу, гуманітарно-педагогічного інституту ім. Тараса Шевченка й однойменної академії.

Навчаючись в аспірантурі Волинського державного університету ім. Лесі Українки, посилено працював над дисертаційним дослідженням на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему «Формування системи понять еколого-економічного змісту в процесі професійної підготовки студентів технічного коледжу», яке успішно захистив у 2007 році у Житомирському державному університеті імені Івана Франка. Коло наукових інтересів – еколого-економічна проблематика в економічній теорії, за результатами дослідження якої здійснив ряд наукових публікацій.

Поступово й упевнено піднімався як викладач, старший викладач, доцент кафедри, доцент. Очолював відділення «Іноземна філологія» педколеджу, деканати  факультету іноземних мов та гуманітарного факультетів нашого навчального закладу.

У рамках вирішення комплексної наукової проблеми кафедри «Місце і роль Волині та Галичини в соціально-економічних, політичних і культурних процесах України» працював над науково-теоретичними питаннями «Штрихи до економічного портрета сучасної Кременеччини», «Сучасна Кременеччина: економічний і соціально-політичний портрет», «Соціально-економічна і політична характеристика Кременецького району на сучасному етапі». Конкретний інформаційний та аналітичний матеріал згаданого тематичного напряму використовувався в роботі науково-методичного семінару «Інноваційні форми і методи вивчення філософських і соціально-економічних дисциплін у контексті вимог Болонського процесу», в якому працював над методичною проблемою «Особливості методики застосування (використання) статистичних матеріалів регіонального характеру на заняттях з соціально-економічних дисциплін», а також розробив навчально-методичні рекомендації до факультативного курсу «Раціональне природокористування».

Відповідно до тематики і напрямів наукових пошуків брав участь у багатьох наукових конференціях.

Був депутатом Кременецької районної ради (1998–2006), головою комітету профспілки ВНЗ (1987–2004).

Нагороджений Грамотами МОН України, почесними знаками «Василь Сухомлинський», «Відмінник освіти України».

 
Галерея
foto 7
foto 7foto 7
На даний момент 570 гостей на сайті