Пошук

ДЛЯ ТИХ, ХТО ЦІНУЄ МИСТЕЦТВО

Завершення поточного року було ознаменоване яскравим калейдоскопом персональних виставок наших викладачів-художниць, які уже тривалий час працюють у складі жіночого мистецького гурту «Палітра».

Першою звітувала керівник мистецького колективу, доцент кафедри мистецьких дисциплін і методики їх викладання, майстер народної творчості України Тетяна Балбус у центральному офісі Кременецько-Почаївського історико-архітектурного заповідника. Зважаючи на те, що художниця ніколи не зупиняється на досягнутому, постійно вдосконалює здобуті знання та навики, а головне – не боїться експериментувати, шукаючи все нові і нові форми самовираження, то відвідувачі чекали від неї приємної несподіванки. А майстриня й оправдала їхні сподівання нестандартним вернісажем «Абстрактне мистецтво». Цікаво, що два десятки робіт, запропонованих глядачам, спеціально не мали назв, бо, зі слів художниці, абстрактне мистецтво – це не просто випадкове поєднання безпредметних форм, плям, ліній, а оригінальний спосіб передачі певного настрою, змісту, почуттів у відповідному кольорі. Кожен може сприймати одне полотно по-своєму. Тетяна Балбус використала у представлених роботах такі художні матеріали і техніки, як гуаш, акрил, акрилові контури, аплікацію та різноманіття кольорової гами, образотворчі та виразні засоби.

У доробку кременецької художниці, викладача Кременецького педагогічного коледжу Богдани Гуменюк – понад 20 виставок у складі жіночого мистецького гурту «Палітра», участь у міжнародних мистецьких пленерах, всеукраїнських виставках, персональні виставки у Кременці та Почаєві. У Тернопільському обласному художньому музеї персональну виставку із 46 живописних полотен вона підготувала вперше. Кожен, хто тут побував, насамперед звернув увагу на колорит робіт: нинішні та старовинні архітектурні краєвиди рідного Кременця та Дрогобича, де проходив художній пленер, а також чудові пейзажі та натюрморти із зображенням квітів, в основному дбайливо вирощених власними руками, приваблюють особливим теплом і світлом, тонкою ніжністю, легкістю і, якщо можна так висловитися, повітряною насиченістю. Художниця черпає натхнення із довколишньої природи і намагається зафіксувати зникаючі пейзажі Кременця.

Черговий персональний мистецький вернісаж у виставковому залі Тернопільського обласного художнього музею ознайомив відвідувачів із 59 творів ще однієї кременчанки, постійної учасниці багатьох обласних, всеукраїнських і міжнародних виставок (колективних і персональних), доцента кафедри мистецьких дисциплін і методики їх викладання Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка, кандидата мистецтвознавця Олександри Панфілової. У представленій експозиції переважають живописні та графічні пейзажі та натюрморти у специфічній для автора реалістичній манері виконання, що характеризуються витонченим колоритом та довершеністю композицій. Свіжою «родзинкою» вернісажу стали дивовижні твори, виконані у техніці розпису на склі, що приємно вразили та зацікавили як поважних знавців мистецтва обласного центру і кременецьких колег по творчому гурту «Палітра», так і малярів-початківців та пересічних тернополян.

І зовсім не дивно, що роботи наших чарівних педагогів-мисткинь постійно знаходять своє гідне місце у колекціях музеїв та приватних колекціях поціновувачів мистецтва як в Україні, так і  далеко за її межами.

 
Анонси
Галерея
2
22
На даний момент 577 гостей на сайті