Пошук
Головне меню

БОРІМОСЯ ЗІ СТРЕСОМ РАЗОМ!

Сьогодні практично неможливо зустріти повністю врівноважену людину, але ж постійна напруга згубно впливає на психіку і здоров'я. Стрес проник в нашу повсякденність не тільки як слово, а й як центральне явище сучасного суспільства. Стрес підстерігає людину всюди: на роботі, навчанні, в громадському транспорті, в магазинах. Навіть вдома не завжди вдається уникнути стресових ситуацій. Боротьба за виживання, необхідність швидко орієнтуватися в стрімко мінливому світі - все це стає стресовими факторами для багатьох людей.

З ініціативи омбудсмена з прав здобувачів освіти Тетяни Новак та керівника Психологічної служби Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка Юлії Тимош проведено онлайн-тренінг "Шляхи формування стресостійкості у сучасному мінливому суспільстві''.

Основні завдання тренінгу – навчитися: керувати своїм стресом, легко змінюючи його рівень; керувати своїм психічним станом, якщо уникнути стресу все-таки не вдалося; не сприймати все «близько до серця», а також підвищити свою стресостійкість, тобто «тримати удар».

Ведуча тренінгу Тетяни Новак розкрила поняття "стрес", "стресостійкість", "синдром емоційного вигорання", дала поради, як з цим боротися та як протистояти стресу. Вона наголосила, що в сучасному суспільстві стрес є однією з головних проблем людини і саме тренінг стресостійкості потрібен усім без винятку, а головне – запропонувала ефективні методи та засоби, за допомогою яких можна стрес ліквідувати.

На тренінгу обговорювали, як саме боротися зі стресовими ситуаціями, як управляти емоціями. Це є великою і регулярною роботою над собою, тому практично неможливо навчитися цьому самостійно.

Учасники семінару-тренінгу поділились своїми історіями, від яких у них виникає стрес та негативні емоції. Були використані різноманітні ігри, хвилинки релаксації та медитації. Тетяна Новак зазначила, що ефективно справлятися з тими змінами, які підносить життя, – значить бути сильнішими й успішнішими. Цьому можна і необхідно вчитися, і саме за допомогою таких тренінгів суспільство навчиться уникати стресів та жити в задоволення. Отже, потрібно творчо боротися з труднощами – і саме тоді «стресові фактори» перетворяться в «рушійні сили», а життя людини з боротьби перетвориться в рух.

Професіоналізм ведучої, її компетентність у даному питанні, невимушена обстановка, де дійсно можна розслабитися, розкритися, цікава методика щодо підвищення стійкості до стресу були тими умовами, які спонукали учасників обов’язково скористаються ними. Бо, на жаль, більшість із нас перебуває в стані постійного стресу. Не знаючи, як із нього вийти, ми все більше заганяємо себе у глухий кут. Тому запропоновані прості вправи, що займають по часу менше хвилини і які можна робити де завгодно (навіть безпосередньо під час неприємної ситуації), дозволяють менше реагувати на стрес і швидше привести себе в норму. Виконуючи вправи, учасники реально відчули, як напруженість м’язів спадає, а від порад ведучої на душі стає світліше і тепліше, хочеться сміятися, жити, творити і мріяти.


 
Анонси
Галерея
22
2222
На даний момент 679 гостей на сайті