Пошук

НЕ МАЄМО ПРАВА ЗАБУТИ…

День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Сьогодні, коли від початку голодомору минає 87 роки, ми маємо для себе чітко зрозуміти: головною, неперехідною цінністю для нас є власна держава. Бо лише здобуття Україною незалежності та демократичний шлях, який ми обрали, є надійною гарантією того, що це ніколи не повториться. І хоч більше 20 країн визнали голод в Україні 1932 – 33 рр. геноцидом української нації, однак це питання досі викликає запеклі дискусії серед істориків та політиків.

Цю важку і трагічну інформацію під час години пам’яті «Із присвятою замордованим голодом…» озвучили студенти 11-ТОк групи Фахового коледжу Кременецької ОГПА ім. Тараса Шевченка зі своїм груповим керівником Віталієм Писаренком та ведучими Вікторією Голуб і Марією Сухомлин. Оформлення аудиторії взяла на себе Євгенія Ткачук.
На виховній годині в 21-ТОк групі (керівник Сергій Колісецький) на тему «Невиплакані сльози України» звучали поезії про Голодомор у виконанні Максима Білосевича та Вікторії Ганжі. Їх підтримали студенти Фахового коледжу, які проживають в гуртожитках, темою «Голодомор – біль у серці всієї України», де поезії зачитали Діана Ковальчук (11-Дк) та Олеся Притула (21-Мк).
Студенти 31 Мк-Рк групи (керівник Надія Найчук) провели виховну годину до дня пам'яті жертв Голодомору рід назвою «Україна пам'ятає». Ведуча Тетяна Потапчук та її колеги Ангеліна Сімора, Олена Шушвар, Марія Софіянчук, Ірина Левчук читали вірші і разом з одногрупниками виконали пісню «Молитва за Україну».
Вихованці Валентини Мацкової з 21-Мк, Рк групи провели свій захід в іншому форматі: вони відвідали бібліотеку ім.Юліуша Словацького, де прослухали лекцію на тему «Голодомор очима бібліотеки», проведену письменником, лауреатом Міжнародної премії ім.Уласа Самчука Сергієм Синюком, та долучилися до бесіди про твори волинських письменників, у яких описуються події років Голодомору.

Другокурсники 21-Дк групи (керівник Людмила Богута) провели виховну годину на тему «Заморені голодом», в ході якої Ірина Петрук та Ангеліна Зарицька розповідали про факти та події Голодомору; Аліна Латуринська Аліна та Ірина Притула декламували вірші; Ірина Панасюк та Анна Яцюк зачитували уривки творів про Голодомор; всі присутні переглядали відеоролики озвученої тематики.
Під час виховного заходу «Голодомор... Гірка історія злочинів у 31-Дк групі (груповий керівник Надія Сабран) студенти Єлизавета Чумадевська та Іоанна Скоропляс разом зі своїми колегами озвучили спогади, почуті від своїх рідних та близьких про Голодомор. Вели програму Людмила Трачук і Христина Риндич.
У 31-ТОк групі в рамках вшанування пам'яті жертв Голодоморів відбулася виховна година у формі бесіди з груповим керівником Наталією Яцюк «Голодомор: передумови та наслідки». Студенти проаналізували історичні події, що передували геноциду українського народу 1932 – 1933 років, обговорили твори художньої літератури, присвячені цій темі, вивчили статистику та ознайомилися із спогадами людей, які пережилиці жахіття.
Груповий керівник 41-Фк групи Ольга Бончик зорієнтувала своїх вихованців на сумну статистику: спрямуванням виховної години вони обрали тему «Скільки їх, ....жертв Голодомору?». Четвертокурсники спеціальності «Дошкільна освіта» зі своїм керівником Ольгою Цимбалюк провели виховну годину на тему «Голодомор 1932 – 1933 рр. – геноцид українського народу», під час якої зачитували спогади прабабусь та дідусів, які були очевидцями цього страшного періоду, а також переглядали відеоматеріали. До перегляду відеоматеріалів на ютуб-каналі «Історія без міфів» долучилися і першокурсники спеціальності «Образотворче мистецтво» (груповий керівник Богдана Гуменюк) у ході виховного заходу «Про важливість пам’яті про жертви Голодомору».
Кандидат історичних наук Віталій Галішевський виступив із тематичною лекцією перед студентами 11-Мк та 11-Дк груп (керівники Олена Новик і Тетяна Романюк) під час виховної години «Голгофа голодної смерті». Лекцію завершили поетичні виступи юних читців Олесі Притули, Анастасії Слободян, Діани Мартинюк (11-Мк) та Мар’яни Карпець, Юлії Петронюк, Тетяни Сендецької (11-Дк).
Зовсім творчо підійшли до висвітлення інформації про ці чорні сторінки історії рідного народу студенти 41-Мк групи під керівництвом Світлани Федюри, які підготували тематичну інсценізовану виставу з участю самодіяльних акторів Валентини Яник, Насті Загребельної, Діани Лабунець, Софії Коваль, Лідії Кузьмич, Дарії Сульжик, Марії Кравчук, Артура Зорича, Ілони Михальчук, ведучих Андріани Москалюк, Івана Петріва та солістки Дарії Сульжик, яка завершила дійство піснею «Свіча».
У нас, українців є традиція: коли людина помирає, запалюють свічку, щоб душа летіла при світлі і знайшла свій прихисток у потойбіччі. А, оскільки, у 1933-му померлим ніхто не світив свічки, то душі їхні досі неприкаяні і не можуть опікуватися нами. В пам’ять про українців, які загинули від голодомору 1933 року, всі свідідомі громадяни України запалюють Свічку Пам’яті.
Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам'ять про всіх, хто не дожив, не долюбив, пам'ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути...

 
Анонси
Галерея
64
6464
На даний момент 204 гостей на сайті