Пошук
Головне меню

МЕТОДИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ – В РЕЖИМІ ОНЛАЙН

На базі фахового коледжу Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка відбулося чергове засідання методичного об’єднання викладачів суспільних дисциплін закладів фахової передвищої освіти Тернопільської області, яке проходило у форматі онлайн-семінару. Викладачі суспільних дисциплін фахових коледжів Тернопілля працювали над важливою в методологічному й актуальною в теоретичному плані проблемою «Формування потреби різнобічного розвитку власних здібностей і нахилів в оволодінні сучасними методами оперування знаннями, вміннями використовувати сучасні інформаційні та комунікаційні технології».

Учасників онлайн-семінару привітала директор Фахового коледжу КОГПА ім.Тараса Шевченка Оксана Камінська. У своєму вступному слові вона окреслила неперехідну теоретичну і практичну значимість тематики, внесеної до порядку денного чергової зустрічі викладачів суспільних дисциплін освітніх установ області, та інформувала про особливості роботи фахівців-суспільників нашого педагогічного коледжу в цьому тематичному напрямку. До вітань директора коледжу-господаря онлайн-семінару приєдналася методист Ради директорів закладів фахової педагогічної освіти Тернопільської області Ірина Лещик, яка наголосила на важливості застосування та особливостях використання інформаційно-комунікаційних технологій в організації та здійсненні навчального процесу з посиланням на конкретні здобутки викладачів-суспільників регіону саме в цьому секторі методичної роботи.

В онлайн-семінарі брали участь 60 викладачів суспільних дисциплін із 15 фахових навчальних закладів нашої області. Найширше були представлені господарі методичного онлайн-зібрання і Коледж економіки, права та інформаційних технологій Західноукраїнського національного університету. Серед учасників наукового форуму – фахівці-суспільствознавці з Чортківського медичного коледжу, Теребовлянського коледжу культури і мистецтв, Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола, Тернопільського коледжу ТНТУ імені Івана Пулюя, Борщівського агротехнічного коледжу, Заліщицького коледжу імені Євгена Храпливого, Бережанського коледжу Національного університету біоресурсів і природокористування України, Тернопільського коледжу харчових технологій і підприємництва, Кременецького лісотехнічного коледжу, Гусятинського фахового коледжу ТНПУ імені Івана Пулюя, Бучацького коледжу Подільського державного університету, Чортківського коледжу економіки і підприємництва Західноукраїнського національного університету та Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського.

Голова циклової комісії гуманітарних дисциплін нашого педагогічного коледжу Оксана Терп’як дала характеристику кадрово-педагогічного потенціалу викладачів суспільних дисциплін педколеджу, їх можливостей та особливостей здійснення ними навчально-виховної роботи з майбутніми педагогами закладів загальної середньої освіти, ознайомила учасників онлайн-семінару із фахово-методичними здобутками викладачів-суспільників. Конкретним практичним підтвердженням інформації та висновків голови циклової комісії став фрагмент заняття з історії України на тему «Боротьба руських князів з монголо-татарами: перший етап», який продемонстрував кандидат історичних наук, викладач суспільних дисциплін нашого фахового коледжу Віталій Галішевський.

Закономірно й оправдано, що основний внесок у виконання програми цього методичного зібрання викладачів-суспільників області зробили члени нашої циклової комісії викладачів гуманітарних дисциплін. Не тільки актуальну, а й популярну серед здобувачів вищої освіти тематику «Організація роботи з підготовки студентів до державної підсумкової атестації (зовнішнього незалежного оцінювання) із впровадженням тестових технологій» запропонував учасникам онлайн-семінару викладач коледжу Віталій Романюк. Його колега Сергій Колісецький конкретно продемонстрував невичерпні можливості інформаційно-комунікаційних технологій у здійсненні навчально-виховної роботи. Формою такої демонстрації виступила організована і проведена ним віртуальна екскурсія «Музей як центр історико-краєзнавчих досліджень та його роль у розвитку пізнавальних можливостей студентів».

Ефективним, тобто багатим та цікавим за змістом і специфічним за формою став методичний кейс «Розвиток професійної компетентності сучасного викладача: реалії та перспективи», який «відкрила» перед учасниками онлайн-семінару голова методичного об’єднання викладачів суспільних дисциплін  закладів фахової педагогічної освіти Тернопільської області, методист Зборівського фахового коледжу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Любов Смерека. З її виступу учасники онлайн-зібрання фахівців суспільствознавчого профілю змогли переконатися в широких можливостях, які надає комплексне застосування апробованих, традиційних класичних і новітніх інформаційних навчальних технологій у вивченні суспільних дисциплін студентами закладів фахової педагогічної освіти нашої області.

Важливим елементом онлайн-засідання обласного методичного об’єднання викладачів суспільних дисциплін Тернопільської області, що проходило на базі нашого фахового коледжу, стало обговорення актуальних методичних проблем, окреслених у виступах основних доповідачів, що здійснювалося паралельно та на ґрунті обміну досвідом науково-методичної та навчально-виховної роботи.

 
Анонси
Галерея
foto 20
foto 20foto 20
На даний момент 658 гостей на сайті