Пошук
Головне меню

ЗЦІЛЮЮЧА ГЛИНА

Сучасний світ, наповнений війнами, стресами, тривогами, змушує нас жити з шаленою швидкістю, коли не маєш змоги зупинитися й дослухатися до себе.

Однак за все в житті доводиться платити. Людська природа лишається незмінною протягом тисячоліть. І необхідність дати вихід почуттям часом стає просто нестримною.

Одним зі способів, що допомагає зближувати людей з їхніми почуттями, є глина -- своєрідний місток між тим, що приховано в підсвідомості, і тим, що ми усвідомлюємо. Вона допомагає трансформувати почуття, дозволяє відпрацювати практично будь-яку проблему як у дорослих, так і в дітей.

Саме це спонукало майстра по роботі з глиною, викладача нашої академії Сергія Томашівського провести серію майстер-класів по виготовленню виробів з глини для дітей та їх батьків -- тимчасово переселених із зони воєнних дій: Києва, Запоріжжя, Гуляйполя тощо.

Приємно спостерігати, що дорослі працюють з не меншим задоволенням, ніж їхні діти, серед яких є і дошкільнята, і школярі, і навіть студенти.

Глина є гнучкою, легко перетворюється, що дозволяє як створювати, так і руйнувати. Тому в цій своєрідній арт-терапії вона часто використовується не лише для осягнення власних незрозумілих чи неприємних відчуттів, але і для їх трансформації.

Діти та їх батьки заглиблюються у процес виготовлення виробу -- і потрапляють у світ мистецтва: без вибухів, руїн, болю, страху та відчаю. На деякий час вони відчувають себе творцями чогось нового і цікавого. А це додає їм внутрішніх сил для виходу зі стану стресу, пошуку шляхів для повернення до мирного життя.

Заняття з глиною стають регулярними, а це означає, що вони приносять задоволення і потребу продовження. Тобто глина стає воістину зцілюючою.

 
Анонси
Галерея
2
22
На даний момент 1027 гостей на сайті