Пошук
Головне меню

НАУКОВЦІ ПРО ЗДОРОВ’Я ЮНИХ

На базі факультету фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбулася друга Всеукраїнська наукова конференція «Інноваційні підходи до фізичного виховання і спорту учнівської та студентської молоді». Співорганізатором цього наукового форуму виступила Кременецька гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка. Підготовка і проведення конференції проходили у тісних контактах з Федеравцією бадмінтону України, Українською федерацією учнівського спорту,  Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та Національним олімпійським комітетом України. До проведення згаданого наукового форуму долучилися Тернопільський міський центр здоров’я населення «Спорт для всіх», приватне акціонерне товариство «Добра вода» і NOC Ternopil.

З урахуванням ситуації воєнного стану в Україні, науковий форум проходив у змішаному форматі, де в очному режимі працював науково-педагогічний колектив факультету фізичного виховання ТНПУ, організатори спортивних і оздоровчих заходів у Тернополі та області, а також делегації науковців-учасників із окремих вищих закладів освіти України: з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – науковці факультету фізичного виховання та спорту; з Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка – науково-педагогічні працівники факультету фізичного виховання, біології та психології; з Луцького національного технічного університету – члени кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я; з Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка – фахівці факультету фізичної культури. Онлайн-формат участі в роботі конференції обрали науковці багатьох інших закладів вищої освіти України.


До учасників пленарного засідання з вітальним словом звернувся доктор філософських наук, ректор Тернопільського НПУ імені Володимира Гнатюка, професор Богдан Буяк, який підкреслив: «У 2022 році виповнюється 65 років з моменту створення факультету фізичного виховання. З цієї нагоди ТНПУ ім.. В. Гнатюка, як один із провідних педагогічних закладів вищої освіти України, в стінах якого виховуються майбутні спортивні педагоги, спортсмени високої кваліфікації, переможці та призери чемпіонатів Європи, світу й Олімпійських ігор, спільно з Кременецькою гуманітарно-педагогічною академією імені Тараса Шевченка, звідки бере витоки наш факультет фізичного виховання, проводить другу Всеукраїнську наукову конференцію з міжнародною участю. Інтернет-сторінку цієї конференції постійно відвідують науковці, студенти, спортсмени та прості громадяни не лише України, але й за її межами».

На пленарному засіданні першим надали слово кандидату біологічних наук, професору кафедри теорії та методики фізичного виховання Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка Віктору Чижику, який запропонував учасникам доповідь «Корекція фізичного розвитку і працездатності підлітків із затримкою фізичного розвитку». Наукове повідомлення «Менеджмент і маркетинг спортивних івентів на прикладі Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення» здійснила спортивний волонтер, тренер, організатор спортивних заходів, директор згаданого Центру Вікторія Безгубенко-Гнатишин. Тематичну розмову продовжив організатор спортивних заходів, волонтер Віталій Кваснеіський, який інформував учасників пленарного засідання про «Структуру роботи Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». «Співпраця місцевого осередку НОК України в Тернопільській області з Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка» – такою була тема доповіді аспіранта кафедри фізичної реабілітації, стипендіата НОК України, заступника декана факультету фізичного виховання ТНПУ з іміджевих процесів і роботи з молоддю Олександра Хоми. Кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри теоретико-біологічних основ фізичного виховання Володимир Банах у своєму виступі характеризував «Тестування швидкісно-силових якостей».

Секційна робота наукової конференції проходила виключно  онлайн-форматі, а її активними учасниками стали понад 150 науковців з вищих закладів освіти різних регіонів України. Координував секційну роботу  учасників конференції кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри теоретичних основ і методики фізичного виховання, доцент Володимир Наумчук.

Матеріали Всеукраїнської наукової конференції «Інноваційні підходи до фізичного виховання і спорту учнівської та студентської молоді» опубліковані в однойменному Збірнику наукових праць, що побачив світ у видавничо-полігрфічному відділі СМТ «Тайп».

 
Анонси
Галерея
6
66
На даний момент 241 гостей на сайті