Пошук

УСПІШНИЙ МАРАФОН

Уже третій рік поспіль студентка спеціальності «Українська мова та література» нашої академії Ірина Вітічук бере участь у Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови імені Петра Яцика. Цей марафон зацікавив її ще на першому курсі. Тоді вперше вона, на жаль, не посіла високого місця. Вдруге стала учасником марафону на другому курсі, була близькою до перемоги: допустивши 4 помилки, опинилась на 5 місці у рейтингу.

Цьогоріч на ІІІ Всеукраїнський марафон Ірина реєструвалась з великою жагою до перемоги. Її бажанням було гідно захистити честь рідної Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка.

І нарешті їй таки вдалося посісти призове місце: пройшовши всі 4 етапи марафону, вона набрала 103 бали зі 105 можливих. І хоча припустилась двох помилок, та це не завадило посісти 3 місце.

Цього року для проходження марафону зареєструвалось 20565 осіб різних категорій, а до фінальної частини конкурсу дійшли лише 11571 учасник.

Марафон проходив у чотири етапи у тестовій формі. Етап перший – «Культура слова»: 30 тестів, пов’язаних із синонімами, антонімами, емоційно нейтральними та забарвленими словами, архаїзмами, історизмами, діалектними словами.

Етап другий – «Граматика»: тести загалом пов’язані з частинами мови, з правописом слів та словосполучень, із творенням слів.

Третій етап – «Правопис»: на цьому етапі тести були розраховані переважно на знання правил чергування, правопису слів з апострофом, м’яким знаком, правопис власних та загальних назв, подвоєння літер у словах.

Четвертий етап – «Робота з текстом»: було подано на опрацювання два тексти і 15 тестів до них. Дуже важкий етап, адже розрахований не на знання правил чи правопису, а саме на уважність та логіку. Довелося декілька разів перечитувати тексти, щоб вловити саме той прихований підтекст.

Після завершення марафону Ірина Вітічук отримала Диплом за перемогу в ІІІ Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови в категорії «Студенти закладів вищої освіти».

 
Анонси
Галерея
galery 26
galery 26galery 26
На даний момент 1011 гостей на сайті