Пошук

МИСТЕЦЬКА ТРАДИЦІЯ: МІЖНАРОДНИЙ ВИМІР

Тепер уже впевнено можна сказати: художній науковий симпозіум ”Зустрічі в Кременці“, який проходив на базі нашого інституту, дійсно набув міжнародного статусу і став традиційним. Ректорат інституту, працівники кафедри образотворчого мистецтва та методики його викладання доклали чимало організаційних зусиль для прийому та забезпечення належних умов для плідної творчої праці художників – живописців із Польщі, Франції, Словенії. Окрім нашого навчального закладу, організатором ІІ Міжнародного художнього наукового симпозіуму ”Зустрічі в Кременці“ виступила Асоціація Інноваційності ”ODIN“ з Кракова на чолі з її Президентом, відомим галеристом, організатором виставок і пленерів Лєшиком Жебровським. Симпозіум відбувся під патронатом Генерального консульства Польщі у Львові, Генерального консульства України в Кракові й особисто Генерального консула Віталія Максименка та Президента міста Кракова Яцека Майхровського.

Центральними подіями симпозіуму став художній пленер, що проходив у Кременці та на його околицях і в ході якого до своїх колег, митців з європейських країн, приєдналися художники – викладачі образотворчих дисциплін нашого інституту, а також виставка живопису, що була відкрита в галереї Нової виставкової зали інституту. Тут було представлено виконані під час пленеру роботи зарубіжних і наших митців пензля. Учасників симпозіуму вітав ректор інституту, професор Афанасій Ломакович.

Відвідувачі виставки, серед яких були працівники і студенти інституту, місцеві художники, мешканці та гості міста, побачили три десятки кращих пленерних робіт, відібраних організаторами симпозіуму, завдяки чому мали змогу познайомитися з особливостями національного живопису інших європейських країн, знайти спільне та відмінне у сприйнятті Істини, Добра і Краси представниками різних народів, різних мистецьких шкіл і напрямів та переконатися, що все прекрасне залишається прекрасним, чистим і духовним, яким би пензлем воно не було створене і якими б очима воно було  побачене.

Це продемонстрували французькі художники Люсьєна Смагала у двох своїх картинах ”Шати королеви Бони“, Данієль Димінський – також у двох картинах ”Без назви“ та їх колега Бернард Тирлік-Шені з ”Українським Тризубом“; словенська художниця Йоанна Заяц-Слапнічар (”Блакитний Кременець“ і ”Прогулянка“), польські митці Станіслав Стах (”Гори бажання“ і ”Корони пам’яток“), Тереза Жебровська (2 ”Листівки з Кременця“), Уршуля Олчиньська (2 картини ”Кременець“), Збігнєв Саварин (”Мур“, ”Пес“ і ”Місце“).

Українські майстри пензля доповнили вернісаж своїми творами: ”Кольорові фантазії“ та ”Прилетіло літо“ Тетяни Балбус, ”Джерело святої Анни“ і ”Галицько-Волинський літопис“ Володимира Стецюка, ”Хата під небом“ Олени Тимків, 2 картини ”Люди“ Наталії Волянюк, ”Став у Бережцях“ Богдани Тивонюк. Завідувач кафедри образотворчого мистецтва та методики його викладання, кандидат мистецтвознавства Олександра Панфілова запропонувала на суд поціновувачів живопису 2 картини ”Духи дерев“ і ”Ранок“, а старший викладач цієї ж кафедри Дмитро Синенький – ”Гроза“ і ”Стара церква“. Це стало вагомим доповненням до здійсненої ними організаційної роботи.

ІІ Міжнародний художній науковий симпозіум ”Зустрічі в Кременці“ пройшов успішно, а його підсумки дозволяють зробити оптимістичний прогноз: традиція творчих зустрічей митців європейських країн на кременецькій землі та в історичних стінах нашого навчального закладу матиме продовження і надіємось, що в майбутньому цей мистецький форум стане ще масштабнішим за кількістю учасників та їх творчих знахідок. А мистецька еліта нашого інституту завжди рада вітати їх у Кременці та у своїх виставкових залах.

 
Анонси
Галерея
den_znan
den_znanden_znan
На даний момент 615 гостей на сайті