Пошук

ПЛІД ТВОРЧОЇ СПІВПРАЦІ НАУКОВЦІВ УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ

Презентація монографії професора Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині Анджея Шмита ”Кременецький ліцей як зразок просвітницької моделі школи на території України у першій половині ХІХ століття“, що відбулася в читальній залі нашого інституту, була знаковою: в обговоренні такого серйозного видання, яке побачило світ в Україні та Польщі відповідно українською та польською мовами, брали участь науковці обох країн, котрі мали безпосередній стосунок до підготовки та публікації книги, а також використовуватимуть її у своїй фаховій роботі.

Учасників презентації вітала проректор інституту з наукової роботи, доктор педагогічних наук Валентина Бенера. Модератором обговорення монографії виступив завідувач кафедри суспільних дисциплін інституту, доктор історичних наук, професор Генріх Стронський. Про особливості роботи над книгою розповів її автор, професор Анджей Шмит. До присутніх звернулися декан гуманітарного факультету Вармінсько-Мазурського університету Норберт Каспарек, кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільних дисциплін Володимир Собчук, кандидат філологічних наук, завідувач кафедри української мови та літератури Олег Василишин, головний редактор газети ”Замок“ Анатолій Багнюк. З учасниками презентації спілкувалися польські вчені, доктори Анджей Коритко та Кшиштоф Лозинський.

Публікація монографії – результат спільних творчих зусиль науковців України та Польщі: книга польського автора, написана на матеріалах українського навчального закладу ХІХ століття, опублікована у ХХІ столітті за рекомендацією вченої ради Кременецького гуманітарно-педагогічного інституту ім.Тараса Шевченка – історичного спадкоємця Волинського (Кременецького) ліцею – та за підтримки Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині; наукову та літературну редакцію здійснили українські фахівці Генріх Стронський та Олег Василишин, оформлення – польський художник Лукаш Фафінський. Рецензували дослідження Анджея Шмита з української сторони – доктор педагогічних наук Валентина Бенера, з польської – доктор ґабілітований Норберт Каспарек.

Монографія, в якій на основі широкої джерельної бази розглядається феномен створення і діяльності Волинської гімназії та ліцею в Кременці, стала вагомим доповненням до своєрідної ”кременецької освітіани“ про діяльність навчальних закладів на Півдні Волині в ХІХ – ХХІ століттях.

Примірник видання отримав кожен учасник презентації, книга поповнила фонд бібліотеки інституту.

 
Анонси
Галерея
Спортивний зал
Спортивний залСпортивний зал
На даний момент 353 гостей на сайті