Пошук

ШКОЛА ВІДКРИТОГО РОЗУМУ: ЧЕРГОВА ЗУСТРІЧ

У польському місті Кельце відбулося чергове засідання ”Школи відкритого розуму“, яка діє в рамках Міжнародного інтеграційного проекту для студентів, магістрантів та аспірантів. Окрім українських і польських студентів – постійних учасників проекту, цього року до них долучилися їхні ровесники з Росії. Серцевиною програми дев’ятої зустрічі ШВР став Міжнародний науковий семінар молодих інтелектуалів ”Різноманіття культурного простору: історія та перспективи“.

Робота семінару розпочалася в Університеті ім.Яна Кохановського в Кельце, а потім географія засідань та інших акцій поширилась на Краків, Щецін, Загнанськ, Маслов, Хенчини.

Делегацію нашого студентства із семи представників факультету іноземних мов очолював проректор з виховної роботи, кандидат педагогічних наук Микола Сиротюк.

Цікавим моментом у роботі семінару було те, що його засідання щоразу відбувалися в різних місцях: в актовому залі ВНЗ, в бібліотеці, в навчальному центрі, навіть під відкритим небом – біля стін історичного замку.

Нашу молоду науку на Міжнародному студентському науковому форумі представляли Євгенія Синюта (”Національний менталітет у різнорідному культурному просторі: контекст плюралізму і толерантності“), Катерина Мишко (”Сучасні культурні україно-польські зв’язки“), Віталія Ольхович (”Імагологічний аспект прози Д.Рубіної“), Юрій Сухарський (”Натуралізм у прозі Джека Лондона“), Олеся Клизуб (”Автобіографізм у повісті Уласа Самчука ”Юність Василя Шеремети“), Вікторія Кухарук (”Теорія В.Бєляніна в контексті сучасних культуральних студій“), Іван Прокіпчук (”Національно-культурна семантика червоного і чорного в англійській та українській мовах“).

Гості відвідали навчальний центр ”Скляний дім“ і розташований біля нього Музей шкільних років Стефана Жеромського, Національний музей і бібліотеку антикваріату в Кельце та Геологічний центр поблизу міста, Двір краківських єпископів, Галерею польського живопису та єврейського художнього ремесла, замок в м.Хенчини, територію ґміни Загнанськ і , зрозуміло, оглянули архітектуру та навчально-матеріальну базу  Університету ім.Яна Кохановського.

Гостинні польські студенти подарували нашій делегації компактну бібліотеку наукової літератури, зокрема, кілька випусків ”Зошитів студентського наукового руху“, де містяться матеріали сесій студентських наукових гуртків Університету, декілька книг Департаменту історичної антропології Інституту антропології Варшавського університету, серед яких – ”Студії з історичної антропології“, ”Матеріали конференції ”Особа і суспільство“, а також збірники матеріалів наукових конференцій за участю польських учених (”Про природу часу“ та інші).

Приємним сюрпризом для наших студентів став збірник наукових праць ”Інформаційна дійсність: проблеми правди і неправди“, до якого увійшли матеріали попереднього засідання ”Школи відкритого розуму“, що проходило в нашому інституті і де було опубліковано доповіді Євгенії Ситнюти, Вікторії Рубінець, Романа Дубровського, Івана Прокіпчука, Віри Шульган, Віталія Ольховича – членів інститутського студентського наукового товариства.

Наступна зустріч  – у травні 2013 року на базі Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка – одного з шести учасників проекту ”Школа відкритого розуму“.

 
Анонси
Галерея
5
55
На даний момент 956 гостей на сайті