Пошук

ПОЛЬСЬКЕ ВИДАННЯ ПРО КРЕМЕНЕЦЬ У КИЄВІ


Польський Інститут у Києві – культурно-освітній державний заклад, що є представництвом Міністерства закордонних справ Республіки Польща,.разом з Центром Польських та Європейських Студій Національного Університету «Києво-Могилянська академія» провели презентацію книги професора Вармінсько-Мазурського університету (Польща) Анджея Шмита «Кременецький ліцей як зразок просвітницької моделі школи на території України у першій половині ХІХ століття» (Кременець, 2012). Книга видана нашим інститутом. Наукову редакцію здійснив завідувач кафедри суспільних дисциплін, доктор історичних наук, професор Генріх Стронський, а літературну – кандидат філологічних наук, доцент Олег.Василишин. Одним із рецензентів виступила проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук Валентина Бенера. Перша презентація українського перекладу видання відбулася у нашому навчальному закладі.

На презентації у Києві були присутні викладачі та студенти НаУКМА, працівники польських дипломатичних представництв на чолі з керівником Консульського відділу Посольства РП у Києві паном Рафалем Вольським, редакції польськомовної газети «Дзєннік Кійовскі», керівники та члени Союзу Поляків України та інші.

Генріх Стронський, який головував на презентації, розповів про обставини появи книги українською мовою, а польський автор розповів про структуру та джерельну базу роботи, висловив вдячність колективу Кременецького гуманітарно-педагогічного інституту за високу оцінку його праці та можливість безпосередньо звернутися до українського читача.

Учасники зустрічі цікавились організацією навчального процесу і змістом навчання, життям студентів, долею відомих викладачів та випускників Кременецького ліцею ХІХ ст. Йшлося також про цінні колекції мінералів, монет, рисунків та бібліотеки, перевезених з Кременця до Києва після закриття Ліцею та відкриття тут Університету.

Книгу Анджея Шмита передано до наукових бібліотек Києва.

 
Анонси
Галерея
foto
fotofoto
На даний момент 268 гостей на сайті