Пошук

ДВАДЦЯТИЙ, ЮВІЛЕЙНИЙ

Двадцятий ”Форум видавців“ у Львові став по-святковому ювілейним за всіма показниками. Найважливіший показник – відвідуваність: на Форум завітали майже 50 тисяч шанувальників друкованого слова щирих і відданих любителів книги, котрі зберегли свою вірність цьому вічному символу мудрості серед розбурханого інформаційного океану, стривоженого всеохопною експансією електронних засобів комунікації. На Форумі працювали більше 280 видавничих і книготоргівельних інституцій, а також майже 450 офіційних учасників різноманітних заходів, передбачених програмою Свята книги. Тут представлено твори 362 авторів з 23 країн світу, які були присутні особисто на цьому своєрідному Міжнародному фестивалі бібліофілів. Показово, що кожен четвертий відвідувач Форуму представив систему національної освіти і серед них – більше 2 тисяч школярів. В загальному, форум став подією світового масштабу. Це визначили провідні ЗМІ світу, що включили книжкове дійство у Львові до п’ятірки найкращих літературних подій нинішнього року. Для статистики: у 236 національних і зарубіжних засобах масової інформації було поміщено більше 1000 публікацій про роботу Форуму у дні його проведення, а це підтверджує думку про те, що Львів у ці дні перетворився у книжкову столицю України.

 

 

На традиційний конкурс ”Найкраща книга Форуму видавців – 2013“ 87 видавництв представили 398 книг. Гран-прі з перевагою в один голос здобула книга Мічіо Кайку “Фізика майбутнього”, а беззаперечним переможцем і абсолютним рекордсменом з реалізації стало видання братів Карамазових ”Мальована історія незалежності України“ (видавництво ”Зелений пес“). Друге місце – за книгою Марії Матіос ”Черевички Божої Матері“ (видавництво ”Піраміда“).

Місце Львівського Форуму в житті нашої країни і навіть зарубіжжя можна образно визначити зі слів директора Польського інституту в Києві п.Ярослава Годуна: ”Від початку мого перебування в Україні вересень викликає у мене асоціації з Форумом книговидавців у Львові“. Продовжуючи його думку, своїми враженням ділиться завідувач кафедри української мови та літератури нашого інституту, кандидат філологічних накук, доцент Олег Василишин: ”До ювілейного Форуму мала свій сентимент і кременецька делегація, до складу якої на чолі з ректором Афанасієм Ломаковичем увійшли представники кафедри української мови та літератури, суспільних дисциплін, бібліотеки інституту та інші, оскільки у книжковій ятці № 222 львівське видавництво «Місіонер» презентувало й нашу антологію «Слово про Кременець». Цей ошатний фоліант – творіння великої кількості художників слова та пензля і поціновувачів красного письменства. То й не дивно, що першою під час знайомства з ним добрим словом відгукнулася письменниця Леся Романчук, поезія якої теж розміщена в книзі.

Львів’янин Богдан Гордасевич – син відомої української письменниці Галини Гордасевич, сердечно подякував упорядникам антології «Слово про Кременець» за те, що вмістили у ній вірш його матері «Я у Кременці родилась…».

Приємною несподіванкою для учасників Форуму стала зустріч із літератором, уродженцем  Смиги Ярославом Мельником, який проводив автограф-сесію біля стенда «Клуб сімейного дозвілля № 3», представляючи свою книжку з доволі інтригуючою назвою «Копальня кави».

Форум – це і чергові зустрічі з тими, хто уже  не раз бував у Кременці і залишив про наше місто незгладимий спогад. Першими в поле нашого зору потрапили львівські письменники, а серед них – поетеса Любов Проць (до речі, учениця славного поета-земляка Івана Гнатюка). У книжці «Полювання на світло» вона залишила автограф такого змісту: «Бібліотеці КОГПІ ім. Тараса Шевченка на світло серця Ваших читачів. – Люба Проць. 13.09.2013 р. Львів, Форум».

Не залишив нас цього разу без книжкового дарунку і відомий поет, літературознавець Петро Сорока з Тернополя. Його «Лісові псалми» написані «в лісових нетрях, натхненні лісом і передають тією чи іншою мірою красу та велич лісу, а також любов до нього».

 

 

Письменник з Івано-Франківська Степан Процюк у своєму доробку має цілу вервицю книг. Тому й висловився, що мріє про другий приїзд до нашого міста, аби порадувати читачів новим романом про Архипа Тесленка «Чорне яблуко», в якому подається драматична і зворушлива історія платонічного кохання Архипа Тесленка у складній панорамі його короткого життя.

Народний депутат України Ірина Фаріон, яка запам’яталась усім кременчанам на відкритті пам’ятника Степанові Бандері як пристрасний поборник національної ідеї, на Форумі презентувала ряд книг, спрямованих на оборону рідного слова й української державності.

…Форум завершився. Однак наближається наступний. У вересні 2014 року він чекатиме на нас, а ми чекаємо його. Як потужного фактора розвитку української літератури, національної культури, як одного з могутніх знарядь захисту рідного слова.

 

 
Анонси
Галерея
foto 17
foto 17foto 17
На даний момент 461 гостей на сайті