Пошук

ОСВІТЯНСЬКА ПРОЩА НА ВІРЛІ

Вперше у Свято-Юріївському чоловічому монастирі на хуторі Вірля Кременецького району з ініціативи Тернопільської єпархії УПЦ КП та Департаменту освіти Тернопільської ОДА відбулася проща для освітян, приурочена початку навчального року у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах.
Тут були присутні:
начальник департаменту освіти Тернопільської ОДА І.Г.Запорожан, священноархімандрит обителі, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор
та 14 священнослужителів УПЦ КП Кременецького району, виконуюча обов’язки начальника відділу освіти Кременецької райдержадміністрації І.С.Гусєва, головний спеціаліст відділу культури, туризму, національностей та релігій Кременецької райдержадміністрації Л.М.Біляс, ректор Кременецького гуманітарно-педагогічного інституту, професор А.М.Ломакович та представники студентського профкому, працівники відділів освіти Кременецького, Лановецького, Шумського, Підгаєцького, Збаразького, Бережанського та інших районів Тернопільської області.

Участь у богослужінні взяли вчителі загальноосвітніх шкіл Тернопільської області на чолі із директором департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА І.Г.Запорожаном та викладачі вищих навчальних закладів області.

Соборну Божественну літургію на площі перед монастирським храмом очолив архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор. Його Високопреосвященству співслужили намісник монастиря ієромонах Полікарп, благочинний Кременецького району прот. Анатолій Довгалюк, благочинний Збаразького району прот. Іоан Лесик та духовенство Кременецького, Збаразького та Шумського благочинь.

Цього дня велика кількість освітян мала можливість прийняти Таїнство Сповіді та причаститися Святих Тіла і Крові Господньої. Під час запричасного, з благословення владики Нестора, прот. Анатолій Довгалюк розповів присутнім учителям про місце, де кілька століть тому була прославлена Почаївська чудотворна ікона Божої Матері, а сьогодні розбудовується монастир.

Після заамвонної молитви до присутніх із повчальним словом звернувся архієпископ Нестор, котрий наголосив на великій місії, яку покладено на вчителів та відповідальності, яку несе кожен із них.

Як розповів під час проповіді отець Анатолій, Кременецький благочинний,  сюди уже два роки підряд з’їжджаються не лише люди віруючі, а й молодь з усієї України у православний молодіжний «Табір відпочинку для дітей». Це місце манить і кличе до себе. Тому що тут благодать, тут кожен день лунає свята молитва.

По завершенні богослужіння Високопреосвященнійший владика закликав Боже благословення на освітян та окропив усіх присутніх освяченою водою. Намісник обителі отець Полікарп подякував усім присутнім за спільну молитву та закликав якомога частіше відвідувати святе місце, щоб разом піднести свої молитви до Господа. Завершилося богослужіння єлеопомазанням усіх присутніх.

 
Анонси
Галерея
48
4848
На даний момент 243 гостей на сайті