Пошук

ТОБІ, РОЗП’ЯТА УКРАЇНО…

Працівники та студенти інституту віддали шану живим і данину пам’яті загиблим борцям за незалежність рідної землі. «Молитвою віддати честь тобі, розп’ята Україно!» – таку назву дали музично-поетичній виставі на честь 71-ої річниці створення Української повстанської армії. В основу сценарію покладено «Повстанський  записник» ветерана визвольної боротьби Михайла Данилюка  (псевдо «Блакитний»).

Перед початком вистави мали слово проректор з виховної роботи М.В.Сиротюк та завідувач кафедри суспільних дисциплін, доктор історичних наук І.Б.Скакальська.

У виставі брали участь актори студентського експериментального театру «Пілігрим» і мистецькі колективи інституту та коледжу. Розпочали виступ Марія Ніколайчук (уривок «Химерний льодовик») та Павло Левицький («Моїй дорогій Волині»). Квартет у складі викладачів Володимира Дзюми, Володимира Іванюка, Ярослава Міщени, Петра Клака під акомпанемент баяніста Валерія Яскевича виконав пісню «Десь там далеко, на Волині». Пісня  «Рости, рости черемшино» прозвучала у виконані дуету Володимира Іванюка та Ярослава Міщени. Володимир Дзюма зворушив присутніх у залі піснею «Я сьогодні від вас від’їжджаю». Своїм ніжним співом причарували до себе вокальний ансамбль «Калина» (керівник Олена Новик) та бандуристка Вікторія Єзерська.

Андрій Дубас, Андрій Гулійчук та Павло Левицький вийшли на сцену зі зброєю в руках, прочитали уривок «Ми йдем пліч-о-пліч», передаючи бойовий дух повстанців, які поклали свої голови за ідею Української незалежної держави. Баяніст Олександр Михайлів виконав «Попурі на повстанські пісні». На завершення прозвучала пісня «Коли ви вмирали».

Глядачі ніби  пережили всі ці події і разом з учасниками вистави не стримували сліз.

Після перегляду дійства надали слово ректору інституту, професору А. М. Ломаковичу. Він розповів про створення УПА, її діяльність та значення  на теренах України.

Організатором, сценаристом та постановником концерту виступив Василь Скоропляс. Режисер – Антон Благій,  звукорежисер – Левко Харамбура, асистент режисера – Надія Бутинська, запис фонограм – Олександр Ковень, світло – Мирослав Бондарук.

 

 
Анонси
Галерея
60
6060
На даний момент 620 гостей на сайті