Пошук

НА МІЖНАРОДНОМУ ПЛЕНЕРІ

У польському місті Пулави в рамках Міжнародного мистецько-наукового симпозіуму відбувся Міжнародний художній пленер за тематикою ”Близькі людині місця“, в якому брали участь митці – художники і критики мистецтва – шести країн: Польщі, України, Словаччини, Словенії, Болгарії та Іспанії. Україну представляли науково-педагогічні працівники нашого інституту, доцент кафедри образотворчого мистецтва та методики його викладання, кандидат мистецтвознавства Олександра Панфілова і старший викладач цієї ж кафедри Дмитро Синенький.

 

 

Організатором та координатором цього мистецького проекту виступило відоме творчими зв’язками з нашим навчальним закладом товариство Форум інноваційності ”Одін“ (м.Краків), а безпосереднім керівником – представник згаданого Товариства Лешек Жебровський, який неодноразово працював на аналогічних пленерах у нашому місті і роботи якого експонувалися на вернісажах, що проходили у виставковій залі нашого інституту за програмою художнього пленеру ”Зустріч у Кременці“.

Особливістю Міжнародного художнього пленеру ”Близькі людині місця“ був обов’язок кожного художника, запрошеного до участі у такому престижному мистецькому форумі, представити свій індивідуальний творчий проект, що передбачав ”пулавську тематику“, зокрема пейзажі міста Пулави та його околиць. Нагадаємо, що подібна вимога – наявність ”кременецького сюжету“ – стояла і перед учасниками Міжнародного мистецько-наукового симпозіуму у місті Кременці.

Післяпленерний вернісаж відбувся у Пулавському культурному осередку ”Будинок хіміка“, який спільно з Пулавською галереєю мистецтв ”Анекс“ і Бюро розвитку сучасного польського мистецтва ”Галерея Лабіринт“ виступив партнером проекту. Художники шести країн представили кілька десятків багатопланових і різножанрових робіт, в яких, як і передбачалося, домінували ”пулавські мотиви“.

 

 

Учасники пленеру показали майстер-класи з живопису для учнів Пулавської мистецької школи. Наші науковці-митці організували спільний майстер-клас на тему ”Кляксографія“. Окрім цього, вони провели заняття з живопису для літніх людей, які відвідують місцеву школу образотворчого мистецтва.

Під час пленеру пройшли зустрічі польських митців і культурно-освітніх діячів з їх зарубіжними колегами. Саме в ході однієї з таких зустрічей  польською стороною була висловлена пропозиція підготувати для підписання Угоду про творчу співпрацю Шуманського університету імені єпископа Костянтина Преславського (Польща) і Кременецького гуманітарно-педагогічного інституту імені Тараса Шевченка (Україна).

Господарі симпозіуму запропонували учасникам пленеру широку культурну програму, одним з елементів якої стали змістовні екскурсії до міста Казимєж Дольний та Пулавським повітом.

 
Анонси
Галерея
29
2929
На даний момент 980 гостей на сайті