Пошук

СВЯТО МУЗИЧНОГО ФОЛЬКЛОРУ

Проведення щорічної підсумкової конференції за результатами фольклорної практики у формі свята музичного фольклору Волині завдяки ініціативі та творчим зусиллям керівника фольклорної практики Василя Сабрана стала доброю традицією мистецького факультету, яку підтримують і збагачують студенти факультету – майбутні вчителі музики загальноосвітніх шкіл.

Цьогорічна конференція проходила в залі Гуго Коллонтая, святково прибраній ошатними народними рушниками. Учасники конференції, студенти-практиканти Павло Савчук, Наталія Онищук, Віра Василишин, Наталія Мельничук, Ганна Каленик, Ольга Царук, Галина Волинець, Катерина Безручук, Надія Грибінчик вдягли місцеві народні строї-вишиванки та конкретні народні костюми відповідно до тематики демонстрованого ними матеріалу і показали різнопланову програму, яка включала елементи обрядового та позаобрядового музичного фольклору. Кожен зробив лаконічний звіт про проведену роботу, про свої фольклорні знахідки і виконав кілька кращих, записаних ним зразків.

Серед інформантів, що надали юним пошуковцям такий цінний матеріал, – жителі Радехівського району Львівщини,  Радивилівського і Сарненського – Рівненщини, Білогірського – Хмельниччини, Кременецького, Збаразького, Зборівського і Шумського – Тернопільщини та Старої Вижівки Волинської області.

Підсумкова конференція перетворилась у своєрідне свято музичного фольклору нашого краю і підтвердила, що фольклорна практика наших студентів була достатньо продуктивною, студенти збагатили свої знання та вдосконалили професійні навики як майбутні вчителі музики, а також поповнили фонд інститутської Лабораторії музичної етнології новими творами. А в загальному, розширилася база й урізноманітнилася методика творчих пошуків у царині музичного фольклору, де ще залишаються нерозкритими широкі пласти народної музичної творчості.

 
Анонси
Галерея
39
3939
На даний момент 460 гостей на сайті