Пошук
Головне меню

НА МІЖНАРОДНОМУ РІВНІ

Угоди про співпрацю, укладені нашим навчальним закладом із зарубіжними науково-освітніми інституціями, дають свої конкретні плоди. Так, нещодавно у польському місті Остролець відбулась Міжнародна наукова конференція ”Від тоталітаризму до демократії. Політична трансформація у сфері місцевого самоврядування на прикладі Північно-Східного Мазовецького воєводства (Польща) і Волині (Україна)“. Конференцію підготували члени Остролецького Наукового товариства ім.Адама Щетніка, науковці гуманітарного відділу Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині та науково-педагогічні працівники гуманітарних кафедр нашого інституту.

Науковий форум проходив під патронатом Мазовецького воєводи Яцека Козловського та голови Сеймику Мазовецького воєводства Людвіка Раковського. Наші науковці запропонували своїм польським колегам чотири важливих тематичних проблеми. Ректор інституту, професор А.М.Ломакович і проректор з наукової роботи В.Є.Бенера зосередились на висвітленні минулого, сучасного та перспектив розвитку вищої освіти в нашому регіоні, що було зроблено в доповідях ”Освітні традиції Кременця: між історією та сучасністю“ та ”Від традицій до інновацій: історія та перспективи розвитку Кременецького гуманітарно-педагогічного інститут імені Тараса Шевченка“. Декан факультету іноземних мов, доцент В.Г.Мазурок в науково-інформаційному повідомленні ”Кременецький район у структурі сучасної української держави“ окреслив соціально-економічний і культурно-духовний портрет нинішньої Кременеччини. До глобальної суспільно-політичної проблеми ”Чому їм вдалося? Спроба конфронтації суспільної трансформації у країнах Центрально-Східної та Східної Європи“ звернувся доктор історичних наук, професор кафедри суспільних дисциплін нашого інституту Генріх Стронський.

 

 

У дні роботи конференції відбулись робочі зустрічі нашої делегації, очолюваної ректором інституту, професором А.М.Ломаковичем, з керівництвом і науковцями Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині (ректор – професор Ришард Гурецький). В ході цих зустрічей була підготовлена і підписана Угода про співпрацю між нашим і польським закладами вищої освіти. Документ, підписаний обома ректорами, має п’ятирічний термін дії і передбачає спільні заходи в науково-дослідній і дидактичній сферах, зокрема у підготовці наукових конференцій і семінарів, в обміні досвідом, публікаціями, навчально-методичною літературою, в організації стажування науковців тощо.

Успішно реалізується ще один важливий аспект міжнародних угод про співпрацю – публікації наших науковців у фахових зарубіжних виданнях. Часопис Остролецького Наукового товариства ім.Адама Щетніка ”Наукові зошити“ помістив дослідження завідувача кафедри суспільних дисциплін нашого інституту, доктора історичних наук І.Б.Скакальської ”Національна еліта Західної Волині міжвоєнного періоду ХХ ст.: джерела формувааня“ (у співавторстві) та викладача педагогічного коледжу, кандидата історичних наук В.М.Желізняка ”Відносини польської шляхти та волинського губернатора в системі управління Російської імперії кінця ХVІІІ – початку ХІХ ст.“. З’явилися наукові статті наших фахівців і на сторінках іншого, на цей раз німецько-французького наукового збірника Асоціації-1901 ”SEPIKE“. Тут опубліковані матеріали досліджень у гуманітарній сфері. Ректор інституту, професор А.М.Ломакович і проректор з наукової роботи, професор В.Є.Бенера представили статтю ”Імперативи розвитку вищої освіти: тенденції і перспективи“. В іншому номері цього Збірника поміщена публікація професора А.М.Ломаковича та доцента В.Г.Мазурка ”Соціально-економічний контекст розвитку системи вищої освіти і науки“. Проректор з виховної роботи, кандидат педагогічних наук М,В.Сиротюк презентує науково-методичне дослідження ”Лінгафонний кабінет: за і проти“.


Доктор педагогічних наук, професор В.Є.Бенера продемонструвала, що для фахівця високої кваліфікації і перша спроба має бути успішною: за підсумками ІІ Міжнародного конкурсу навчально-методичної, навчальної та наукової літератури ”Золотий корифей“, що проводився у Російській Федерації і на який свої роботи представили 154 автори й авторські колективи з різних країн, в номінації ”Педагогічні науки“ за навчальний посібник ”Психологічна служба в закладах освіти“ вона отримала Диплом лауреата ІІ ступеня.

Символічно, що саме на завершенні поточного та напередодні Нового року і Різдвяних свят науково-педагогічні працівники інституту підтвердили високий науково-теоретичний потенціал нашого навчального закладу, його широкі можливості ефективної співпраці із зарубіжними науково-освітніми структурами.

 

 
Анонси
Галерея
44
4444
На даний момент 1009 гостей на сайті