Пошук
Головне меню

ПОТІК ІРВА: ЛЕГЕНДА І РЕАЛЬНІСТЬ

Якщо легендарна красуня-кременчанка Ірва загинула, рятуючись від полону чужинців-пришельців, то названий на її честь потік потерпає, навіть поступово гине, потрапивши у полон байдужості та низької екологічної свідомості сучасних кременчан. Саме про це йшлося на засіданні круглого столу ”Потік Ірва: екологічні проблеми та шляхи їх подолання“, що його підготували науковці-природознавці нашого інституту спільно з працівниками Національного природного парку ”Кременецькі гори“, представниками громадських організацій ”Регіональний фонд розвитку та інтеграції“ і ”Спілка молодіжного самоврядування“. Учасники круглого столу поставили перед собою двоєдину мету: привернути увагу громадськості до сучасного проблемного стану Потоку Ірва й окреслити основні завдання і план дій щодо порятунку і збереження Потоку як природної візитки міста Кременця поряд із Замковою горою та Дівочими Скелями.

Фахову оцінку ситуації дала начальник відділу екологічної освіти НПП ”Кременецькі гори“ Оксана Тимошенко у виступі ”Екологічні проблеми руслоформування  Потоку Ірва“. Про результати акції ”Потік Ірва: врятуємо легенду!“ доповіла голова правління Кременецької  районної організації ”Регіональний фонд розвитку та інтеграції“ Галина Нагорнюк, яка відзначила активну участь викладачів і студентів нашого інституту в конкретних заходах з очистки русла Потоку. Декан природничо-технологічного факультету, кандидат біологічних наук Ольга Дух розповіла про необхідність активної участі громадськості та студентської молоді у вирішення екологічних проблем нашого краю, міста і Потоку зокрема. Правові аспекти регулювання суспільних відносин у сфері дотримання екологічного законодавства висвітлив кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри суспільних дисциплін Віктор Ткачук.

Учасники круглого столу були одностайними в оцінці екологічного стану Потоку Ірва, в необхідності продовження і розширення акції ”Потік Ірва: врятуймо легенду!“ і подолання необгрунтованої байдужості владних структур і навіть місцевої громади до екологічних проблем Кременеччини, в оцінці недостатньої дієвості правового впливу на сферу захисту природного середовища та низької ефективності державних програм у покращенні екологічного стану регіону в цілому і русла Потоку Ірва зокрема.

Свої побажання та пропозиції щодо вирішення екологічних проблем Потоку висловили юрист комунального підприємства ”Кременецька оселя“ Микола Скакальський, начальник сектору охорони громадського порядку Кременецького РВ УМВСУ Олександр Сімонов, головний інженер Кременецького ”Міськводгоспу“ Олександр Тимошенко, представник департаменту екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА Володимир Яскевич, науково-педагогічні працівники інституту Оксана Галаган, Антоніна Іванюк, Володимир Рац, Віталій Цеголко, активісти студентського самоврядування.

На завершення круглого столу голова правління Тернопільської обласної молодіжної організації  ”Спілка молодіжного самоврядування“ Ігор Процик нагородив грамотами Спілки групу студентів інституту – активних учасників акції ”Потік Ірва: врятуймо легенду!“.

 
Анонси
Галерея
46
4646
На даний момент 256 гостей на сайті