Пошук

ДО ЮВІЛЕЮ КОБЗАРЯ

Ректор інституту, професор Афанасій Ломакович брав участь у зустрічі представників навчальних закладів, установ освіти і науки, які носять ім’я Тараса Шевченка, присвяченій 200-річчю з дня народження Великого Кобзаря.

Ім’я Тараса Шевченка носять 55 навчальних закладів і наукових установ, зокрема, 37 загальноосвітніх шкіл; шість вищих закладів освіти, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, 11 міжнародних навчальних закладів.

Серед згаданих науково-освітніх інституцій для двох – Київського національного університету ім.Тараса Шевченка та Кременецького гуманітарно-педагогічного інституту ім.Тараса Шевченка – подвійне свято. Окрім 200-річного ювілею Великого Кобзаря, для киян – 180-річчя з дня заснування Університету, для кременчан – 25-ліття з часу присвоєння навчальному закладу імені Тараса Шевченка.

Представляючи наш інститут, професор Афанасій Ломакович презентував антологію ”Слово про Кременець“.

 

 

Літературно-художнє видання ”Слово про Кременець“ побачило світ у львівському видавництві ”Місіонер“. Високу оцінку йому дав поет, літературознавець Борис Щавурський: ”На мою думку, ”Слово про Кременець – книга унікальна, оскільки щось не пригадую, аби чимось подібним міг похвалитися будь-який обласний центр. Утім, Кременець цього вартий… Хотілось би відзначити фундаментальний підхід укладачів ”Слова…“, їхню ерудованість і добрий як художній, так і естетичний смак“.

Упорядниками антології виступили Афанасій Ломакович, Теодозій Присяжний, Гаврило Чернихівський, Олег Василишин, Тамара Сеніна. Літературне редагування здійснили Теодозій Присяжний і Лілія Невідомська. Художній редактор – Андрій Кісь. Комп’ютерна верстка Нелі Мацули. Коректори – Людмила Ростківська, Аліна Шульган, Уляна Крук. Вагомий внесок у підготовку книги зробили  краєзнавець Сергій Медведєв, головний редактор газети ”Замок“ Анатолій Багнюк, завідувач видавничого центру інституту Сергій Юрчук, майстер комп’ютерного дизайну Василь Деревінський,

Твори українських і польських класиків і сучасних авторів в цьому ілюстрованому, об’ємному за обсягом виданні (407 с.) впорядковано у три розділи: ”Кременець у фольклорі та художніх творах“, ”Волинські Афіни у красному письменстві“ та ”Кременець у спогадах, листах і виступах“. Відкриває книгу передмова, а завершують відомості про використані літературні джерела та про колектив упорядників. Ілюстровано ”Слово про Кременець“  світлинами сучасних фотохудожників, насамперед, майстра народної творчості Петра Данилюка, Юрія Левандовського,  і майстрів фотомистецтва 20 – 30-х років минулого століття, роботами художників-кременчан та викладачів нашого інституту, зокрема, заслужених художників України Євгена Удіна та Григорія Омеляна, а також Богдана Романюка, Олександри Панфілової, Романа Левандовського, Олени Васильчук тощо.

У передмові дається оцінка Кременцю як місту української вітчизняної культури, що зберігало своє національне духовне коріння і разом з тим збагачувалося творчими надбаннями представників духовної культури інших народів: польського, російського, єврейського.

Антологія передана академіку НАН України Миколі Жулинському – директору Інституту літератури ім.Тараса Шевченка, науковій інституції, спільно з якою науковці нашого навчального закладу та участю представників польської літературознавчої науки готують Міжнародний науковий симпозіум ”Тарас Шевченко і Юліуш Словацький – пророки у своїй Вітчизні“, приурочений 200-річному ювілею Великого Кобзаря і 205-річчю від дня народження класика польської літератури.

 

 
Анонси
Галерея
30
3030
На даний момент 249 гостей на сайті