Пошук
Головне меню

ВЕСЕЛІ ЗАДАЧІ

Нікого не треба переконувати в тому, що найсерйознішими і найвимогливішими читачами є діти, бо вони з душевною щирістю свого серця сприймають донесене до них слово та з непідкупною об’єктивністю дитячого розуму оцінюють його істинність. Саме таким принципом керується О.О.Яловська, впорядковуючи книги і книжечки для дошкільників та учнів початкових класів, а також методичні посібники для педагогів, які працюють з цією категорією дітей.

Нещодавно у тернопільському видавництві ”Мандрівець“ побачило світ її чергове навчальне (і водночас художнє!) видання ”Веселі задачі: посібник для батьків і дітей“. Книга містить віршовані задачі, задачі-жарти, небилиці та логічні задачі, які можна використовувати в роботі з дітьми дошкільного і молодшого шкільного віку. У передмові автор посібника зазначає, що Базовий компонент дошкільної освіти в освітній лінії ”Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі“ робить наголос на формуванні у дітей сенсорно-пізнавальної і математичної компетенції. А це вимагає якісних змін у формах пізнавальної діяльності дитини як результату засвоєння математичних знань, формування математичних умінь і навичок, пов’язаних із логічними операціями. Саме тому з метою розвитку логічного мислення дітей, удосконалення їх обчислювальних умінь пропонуються різні види й типи нескладних задач і вправ, насамперед нестандартні віршовані задачі, логічні задачі-жарти. Це максимально сприяє розвитку гнучкості, рухливості й оригінальності мислення, вільного від шаблону і стереотипів.

Досягненню цієї мети служить структура посібника. Розділ ”Віршовані задачі“ містить вірші для дітей за діями додавання та віднімання. У розділі ”Небилиці“ – багато оригінального матеріалу для розвитку творчого мислення малюків. Зміст ”Ігрових завдань“ спрямований на формування дитячої кмітливості та винахідливості. Заключний розділ ”Логічні задачі“ містить тексти, спрямовані на розвиток прийомів розумової діяльності дітей за освітніми лініями ”Дитина в соціумі“, ”Дитина у природному довкіллі“, ”Дитина у світі культури“.Окрім батьків, педагогів і дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, книга буде корисною для студентів педагогічних навчальних закладів.

 
Анонси
Галерея
23
2323
На даний момент 272 гостей на сайті