Пошук

ЗУСТРІЧ ІЗ ТВОРЧИМИ ЛЮДЬМИ

Нещодавно  в інституті відбулась зустріч з відомими майстрами слова, творчими особистостями Дмитром Стусом і Петром Кралюком. Представники нашого навчального закладу мали змогу ближче познайомитись із знаним в Україні науковцями, літераторами і громадсько-культурними діячами, їх творчістю та життєдіяльністю.

Дмитро Стус – син поета Василя Стуса, український письменник і літературознавець. Тема його дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук, образно кажучи, родинна – ”Палімпсести“ Василя Стуса: творча і історія та проблеми тексту“. Веде активну громадсько-культурну діяльність: віце-президент Асоціації українських письменників, голова Всеукраїнської творчої спілки ”Конгрес літераторів України“, член гуманітарної ради при Президентові України. окрім цього – генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка, головний редактор літературно-критичного часопису ”Київська Русь“, генеральний директор благодійного фонду ”Україна інкогніта“, а також науковий працівник відділу рукописних фондів і текстології Інституту літератури ім. Тараса Шевченка НАН України. За книгу ”Василь Стус: життя як творчість“ відзначений Національною премією України ім.Тараса Шевченка. Автор монографії ”Життя і творчість В.Стуса“. Упорядник  і автор коментарів і передмов до книг Василя Стуса ”Веселий цвинтар“, ”Вікна в позапростір“, ”Золотокоса красуня“, ”Листи до сина“, ”Палімпсести“.

 

 

Петро Кралюк – волинянин, випускник історичного факультету Луцького педагогічного інституту ім.Лесі Українки. Український філософ, письменник і публіцист. Доктор філософських наук, заслужений діяч науки і техніки України, професор, проректор з навчально-наукової роботи Національного університету ”Острозька академія“, голова спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій зі спеціальності ”Релігієзнавство“. Член Національної спілки письменників України. Лауреат всеукраїнських і міжнародного літературних конкурсів. Як науковець, вважає, що витоки історії філософії України сягають не часів Київської Русі, а епохи Античності. Його перу належать 15 монографій, серед яких – ”Духовні пошуки Мелетія Смотрицького“, ”Волинь у житті  і творчості Тараса Шевченка“, ”Білі плями в історії української філософії“, ”Василь Суразький: апологія православної традиції“, ”Своя мудрість. Тарас Шевченко як мислитель“. Автор більше десяти художньо-літературних творів, зокрема, ”Апокриф“, ”Діоптра“, ”Реанімація“, ”Шестиднев, або Корона дому Острозьких“, ”Сильні та одинокі“.

З навчальним закладом гостей ознайомили декан факультету іноземних мов, кандидат педагогічних наук, доцент Володимир Мазурок і завідувач кафедри української мови та літератури, кандидат філологічних наук, доцент Олег Василишин. Дмитро Стус і Петро Кралюк не лише оглянули навчально-матеріальну базу інституту, а й відвідали Музей історії навчального закладу, Музей художника Ростислава Глувка, картинну  галерею і виставку довоєнної фотографії. Їх поінформували про особливості науково-педагогічного процесу в інституті, зростання його науково-кадрового потенціалу та розгортання науково-видавничої діяльності, про міжнародні зв’язки ВНЗ та специфіку культурно-масової роботи в рік 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка.

 

 
Анонси
Галерея
47
4747
На даний момент 491 гостей на сайті