Пошук

КРЕМЕНЕЦЬ: ПОГЛЯД КРІЗЬ РОКИ

Кременець, якого немає; Кременець, яким він є і Кременець, яким він буде, – це лейтмотив Тижня міста, започаткованого в інституті науковцями-суспільниками як своєрідне продовження і навіть завершення Тижня кафедри. Заходи розпочалися відкриттям виставки світлин, підготовленої кафедрою суспільних дисциплін (організатор О.Г.Соловей) спільно з фотоклубом ”Позитив“ Кременецького РБК (керівник Віталій Чумакевич). Відвідувачі виставки оглянули 37 фото, 10 з яких належать авторству відомого кременецького фотохудожника міжвоєнного періоду минулого століття Генріха Германовича. Саме його світлини демонструють історичне минуле міста – показують Кременець, якого вже немає.

Інші знімки, що їх надали члени фотоклубу Вадим Микулич, Галина Нагорнюк, Анна Лизогуб, Віталій Чумакевич, Валерій Ольшанський, Евеліна Саюшева, Ольга Цьмух, Юрій Канцідал і Максим Тарківський, висвітлюють кременецьке сьогодення в духовно-культурному та соціально-економічному ракурсах. На відкритті виставки виступили кандидат історичних наук О.Г.Соловей, декан природничо-технологічного факультету О.І.Дух, головний редактор Інформаційного центру інституту А.Л.Багнюк.

Фотовернісаж став своєрідним центром проведення заходів інститутського Тижня міста. Наступним його етапом було проведення літературно-музичного дійства за темою ”Слово про Кременець“. Перед відвідувачами виступили філологи І.О.Волянюк, О.В.Василишин, історики Г.Я.Сеньківська, В.П.Мазурок, О.Г.Соловей, які розповіли про однойменну антологію художньо-літературних творів митців слова різних часів, написаних про наше місто. Тут же відбувся концерт інструментального квартету коледжу у складі Павла Яловського (баян), Тараса Головатюка та Сергія Волохатого (труба) і Павла Левицького (барабан). У їх виконанні прозвучали українські козацькі пісні та марші.

Літературно-мистецьку естафету Тижня прийняли аматори поетичного слова і представники бандурного мистецтва. Відвідувачі виставки зустрілися з місцевими поетами, в тому числі і з тими, чиї вірші опубліковані в антології ”Слово про Кременець“. Зокрема, свої поетичні твори прочитала літературний редактор газети ”Замок“ Ніна Багнюк. Любов до рідного міста, віру та надію в його краще майбутнє висловила у власних віршах студентка інституту Ніна Мокей, а її подруга Марина Крупенко продекламувала поезії про Кременець випускниці Кременецького ліцею ім.Уласа Самчука Зоряни Ковальчук. Тріо бандуристок педагогічного коледжу (Марія Іващук, Катерина Власюк і Софія Горобець) подарували присутнім низку українських народних пісень і популярних інструментальних творів.

Продовжився Тиждень розмовою про відомі персоналії української історії та культури, чиє життя і творчість тим чи іншим чином пов’язані з нашим містом. Доцент О.Г.Соловей відновив легендарний образ королеви Бони; кандидат історичних наук Г.Я.Сеньківська розповіла про творчі зв’язки з Кременцем письменника-класика і громадсько-політичного діяча М.П.Драгоманова, її колега В.П.Мазурок – про повстанського бандуриста Костя Місевича, а магістр культурології М.В.Левенець – про життя  і творчість відомого композитора-кременчанина Михайла Вериківського. Коротку концертну програму українських народних і сучасних мелодій запропонували присутнім студентки педагогічного коледжу Галина Самойліч (акордеон), Валентина Левчук і Діяна Корнійчук (баян).

Теоретична частина Тижня міста закінчувалась у міфологічному форматі за тематикою ”Легенди древнього міста“: легенда про Ірву часів боротьби дулібів з аварами (О.Г.Соловей), легенди Замкової гори (М.В.Левенець), лірично-трагічна легенда історії Діворих Скель (Г.Я.Сеньківська), легенди Кременця козацької доби (В.П.Мазурок). Усні оповіді не просто чергувались, а й підтверджувалися тематичним музичними етюдами у виконанні юних гітаристів – студентів педагогічного коледжу: солістки Марії Іващук і дуету Миколи Царюка й Олександра Власюка.

Завершальний акорд заходів, приурочених рідному місту та його околицям –  тематична екскурсія ”Стежками Тараса Шевченка та дорогами Першої світової війни“ (до 200-річчя з Дня народження Т.Г.Шевченка та 100-річчя з початку Першої світової війни). Символічний зміст такої екскурсії полягав у тому, що історична доля Кременця пов’язана з іменем Великого Кобзаря, котрий відвідав наш край, і з трагічними подіями Першої та Другої світових воєн. Ця символіка визначила маршрут екскурсії: м.Почаїв (перебування Т.Г.Шевченка у 1846 році) – хутір Вірля (Свято-Георгіївський монастир) – с.Великі Бережці (перебування Лесі Українки, Музей О.Неприцького-Грановського) – Божа гора – місце Брусилівського прориву на р.Іква – с.Онишківці (Джерело Святої праведної Анни).

Тиждень міста завершився. Історія Кременця продовжується…

 
Анонси
Галерея
11
1111
На даний момент 490 гостей на сайті