Пошук

ПРО УКРАЇНСЬКЕ – ПО-УКРАЇНСЬКИ

День української писемності та мови офіційно відзначається  в Україні вже 17 рік. Урочисте відзначення цієї важливої дати організували студенти факультету іноземних мов на чолі з кандидатами філологічних наук І.М.Комінярською та О.В.Пасічник.

З вітальним словом до присутніх звернулася доцент кафедри української мови і літератури І.М.Комінярська. Вона розпочала цікавий екскурс у минуле, до коренів українського слова та писемності.

Розповідь педагога продовжили студенти 12-ДПКс групи цікавими повідомленнями про книги часів Київської Русі, про масштабні, сплановані на державному рівні заборони, яких зазнала наша мова, а також заглибились у таємничий світ під назвою ”Звуки і букви“.

До них приєдналися старші колеги з 31-А групи з презентацією ”Нестор“, композицією ”Письмо. Алфавіт“ про історію виникнення і розвитку письма та про абетки різних країн і народів. У ще одній презентації ”Кирило і Мефодій“ вони детальніше описали процес розвитку писемності у Київській Русі, який пов’язують з іменами двох місіонерів, братів Кирила і Мефодія, котрі склали азбуку для слов’ян і переклали грецькі богослужбові книги слов’янською мовою.

Цікаві розповіді перепліталися з поетичним словом Софії Шандрук, яка прочитала вірш Дмитра Білоуса ”Хліб і слово“,  і тематичними музичними композиціями.

Підсумок Дню української писемності та мови зробила кандидат філологічних наук, доцент О.В.Пасічник.


А на завершення свята студенти 12-ДПКс групи підготували несподівані призи для найактивніших глядачів, де поєднали інноваційні наукові підходи з гостинними українськими традиціями: в кондитерському цеху інституту вони випекли печиво у вигляді літер, до яких додавались цікаві мовні завдання. Так що від свята залишилися цікаві, корисні та смачні враження.

 
Анонси
Галерея
foto 15
foto 15foto 15
На даний момент 1057 гостей на сайті