Пошук

ПРО УКРАЇНСЬКЕ – ПО-УКРАЇНСЬКИ

День української писемності та мови офіційно відзначається  в Україні вже 17 рік. Урочисте відзначення цієї важливої дати організували студенти факультету іноземних мов на чолі з кандидатами філологічних наук І.М.Комінярською та О.В.Пасічник.

З вітальним словом до присутніх звернулася доцент кафедри української мови і літератури І.М.Комінярська. Вона розпочала цікавий екскурс у минуле, до коренів українського слова та писемності.

Розповідь педагога продовжили студенти 12-ДПКс групи цікавими повідомленнями про книги часів Київської Русі, про масштабні, сплановані на державному рівні заборони, яких зазнала наша мова, а також заглибились у таємничий світ під назвою ”Звуки і букви“.

До них приєдналися старші колеги з 31-А групи з презентацією ”Нестор“, композицією ”Письмо. Алфавіт“ про історію виникнення і розвитку письма та про абетки різних країн і народів. У ще одній презентації ”Кирило і Мефодій“ вони детальніше описали процес розвитку писемності у Київській Русі, який пов’язують з іменами двох місіонерів, братів Кирила і Мефодія, котрі склали азбуку для слов’ян і переклали грецькі богослужбові книги слов’янською мовою.

Цікаві розповіді перепліталися з поетичним словом Софії Шандрук, яка прочитала вірш Дмитра Білоуса ”Хліб і слово“,  і тематичними музичними композиціями.

Підсумок Дню української писемності та мови зробила кандидат філологічних наук, доцент О.В.Пасічник.


А на завершення свята студенти 12-ДПКс групи підготували несподівані призи для найактивніших глядачів, де поєднали інноваційні наукові підходи з гостинними українськими традиціями: в кондитерському цеху інституту вони випекли печиво у вигляді літер, до яких додавались цікаві мовні завдання. Так що від свята залишилися цікаві, корисні та смачні враження.

 
Анонси
Галерея
16
1616
На даний момент 455 гостей на сайті