МОДЕРНІЗАЦІЯ ОСВІТИ: ДИСКУРС НАУКОВЦІВ І ПРАКТИКІВ
На базі Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка і Кременецької загальноосвітньої школи –інтернату І – ІІІ ступенів відбулась всеукраїнська науково-практична конференція ”Зміна управлінської парадигми в умовах модернізації загальної середньої освіти“. Співорганізаторами конференції виступили Департамент освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації, Асоціація керівників шкіл України, Інститут педагогіки НАПН України, Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти, відділ освіти Кременецької райдержадміністрації і ректорат Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка.
![]() |
![]() |
У роботі конференції брали участь представники науково-освітніх установ і навчальних закладів Київської, Дніпропетровської, Львівської, Волинської, Полтавської, Рівненської, Сумської і Тернопільської областей. Понад 90 спеціалістів освітньої сфери, серед яких директори загальноосвітніх шкіл, фахівці департаментів освіти і науки облдержадміністрацій, методисти відділів освіти райдержадміністрацій, науковці Києва, Тернополя та Кременця, мали змогу висловитися з проблем модернізації середньої освіти на сучасному етапі розвитку національної школи.
Учасників наукового форуму вітали директор Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор О.М.Топузов, директор Департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Л.Л.Крупа, директор Тернопільського ОКІППО С.М.Алілуйко, голова Кременецької РДА В.А.Ткачук, голова Кременецької районної ради А.М.Смаглюк. Президент Асоціації керівників шкіл України О.М.Онаць зачитала привітання Президента АПН України, академіка В.Г.Кременя.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Ректор Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка, професор А.М.Ломакович у своєму вітальному слові зазначив, що сьогоднішня науково-практична конференція проходить в академічній читальній залі однієї з найдавніших книгозбірень Західної України. Вже на початку ХІХ століття у науково-освітніх колах було відомо, що не кожен університет в Європі має таку літературу, як бібліотека Волинської гімназії в Кременці. Академія є спадкоємцем навчальних установ, чиї витоки беруть початок з 1636 року, коли з ініціативи Петра Могили у Кременці було засновано школу-філію Києво-Могилянської академії. Навчальний заклад за свою більш як 200-річну історію існував у формах гімназії, ліцею, семінарії, учительського і педагогічного інститутів, педагогічного училища, педагогічного коледжу, гуманітарно-педагогічного інституту, а також у минулому став першовитоком для Київського національного університету ім.Тараса Шевченка і Тернопільського національного педагогічного університету ім.Володимира Гнатюка. Для нинішньої гуманітарно-педагогічної академії 2015 рік – ювілейний. У жовтні заплановано провести Міжнародну наукову конференцію ”Волинські Атени: між історією і сучасністю“ з нагоди 210-ліття заснування Тадеушем Чацьким і Гуго Коллонтаєм в Кременці Волинської гімназії та 250-річчя від дня народження Т.Чацького і 265-річчя від дня народження Г.Коллонтая, заповітною мрією яких було створення в Кременці ”малого університету на Волині“. Нині колектив навчального закладу працює над стратегічним напрямом розвитку академії на найближчу перспективу – здобуття статусу гуманітарного університету.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Насиченою була програма пленарного засідання конференції, що проходило в читальному залі бібліотеки гуманітарно-педагогічної академії: ”Нова парадигма управління в діяльності сучасного керівника загальноосвітнього навчального закладу“ (О.М.Онаць, президент АКШ України), ”Зміна управлінської парадигми в умовах модернізації сучасної шкільної освіти“ (О.С.Боднар, завідувач кафедри методики викладання навчальних предметів і освітнього менеджменту Тернопільського ОКІППО), ”Якість освіти: сучасні стратегії та перспективи розвитку“ (О.О.Безносюк, професор кафедри загальної та соціальної педагогіки Кременецької ОГПА ім.Тараса Шевченка), ”Співпраця сім’ї та школи в ім’я дитини“ (С.М.Корнієнко, завідувач кафедри загальної та соціальної педагогіки Кременецької ОГПА ім.Тараса Шевченка), ”Управління школою і обдарованість учнів: точки перетину“ (О.В.Нестерова, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої ЗОШ № 1 ім.О.В.Суворова м.Ізмаїл Одеської області).
![]() |
![]() |
![]() |
За вагомий внесок у налагодження творчої співпраці із загальноосвітніми навчальними закладами України президент Асоціації керівників шкіл України, заслужений учитель України О.М.Онаць від імені АКШУ вручила листи-подяки директору Департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Л.Л.Крупі, директору Тернопільського ОКІППО С.М.Алілуйку, директору Кременецької ЗОШ-інтернату В.І.Мишку, ректору Кременецької гуманітарно-педагогічної академії, професору А.М.Ломаковичу. Подяки висловлені також усім активним учасникам конференції.
![]() |
![]() |
Завершувалась робота науково-практичної конференції на базі Кременецької ЗОШ-інтернату. Дискурс фахівців набрав практичного формату у вирішенні таких проблем: ”Проектування, моделювання та створення розвивального культурно-освітнього простору школи“ (В.І.Мишко, директор Кременецької ЗОШ-інтернату; Л.М.Гагалюк, директор ЗОШ І – ІІ ступенів с.Дзвиняча Заліщицького району Тернопільської області), ”Культурно-освітній простір школи: співпраця школи і громади“ (О.П.Кучеравенко, директор ЗОШ І – ІІ ступенів с.Кам’янки Підволочиського району Тернопільської області), ”Музейна педагогіка. Музей Івана Марчука в школі“ (Г.М.Поплавська, заслужений учитель України, Москалівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Ланівецького району Тернопільської області), ”Музейна педагогіка як компонент культурно-освітнього простору. Музей Якова Гніздовського в школі“ (І.Ф.Пенькало, директор ЗОШ І – ІІІ ступенів С.Пилипче Борщівського району Тернопільської області).
Активно проходила робота у творчих групах. Було проведено тренінг ”Моделювання управлінського рішення“ (О.С.Боднар, Тернопільський ОКІППО). Відбувся дискурс ”Лідерство і менеджмент“ (О.М.Онаць, президент АКШУ) і круглий стіл ”Проект Концепції розвитку освіти в Україні до 2025 року“ (Т.А.Скорик, віце-президент АКШУ). Розроблено пропозиції для Стратегічної дорадчої групи ”Освіта“
Учасникам конференції запропонували широку культурно-освітню програму.