Пошук

МИТЦІ ЛЬВОВА – ГОСТІ АКАДЕМІЇ

У концертно-мистецькому залі ім.Гуго Коллонтая відкрилась виставка творчих робіт львівських митців – художника Івана Гап’яка й архітектора Володимира Блюсюка, присвячена геніальному поету і талановитому художнику України Тарасові Шевченку. Перед учасниками відкриття – викладачами і студентами Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка, представниками громадської та творчої інтелігенції міста, членами мистецьких гуртів ”Гладущик“, ”Палітра“, ”Натхнення“, журналістами місцевих ЗМІ – виступили Іван Гап’як і Володимир Блюсюк, ректор академії, професор Афанасій Ломакович. Гості презентували господарям виставки одну зі своїх картин, а ректор академії від імені колективу навчального закладу подарував митцям примірники антології ”Слово про Кременець“.

Присутні оглянули експозицію виставки, де були представлені 19 художніх полотен, виконаних олією авторства І.Гап’яка, та 20 акварельних рисунків і 13 архітектурних проектів В.Блюсюка. Серед картин художника переважають карпатські мотиви. Дві роботи мають саме таку назву, інші – близькі тематичними сюжетами: ”Потічок“, ”Карпатська хата“, ”Гуцульська хата“, ”Ранок в Карпатах“, ”Над річкою Тисою“, ”Гірська симфонія“. Привернув увагу майстра швидкоплинний Дністер: придністровські мотиви звучать в його картинах ”Дари Придністров’я“, ”Сторожка“, ”Зимовий пейзаж“. Приваблюють акварельні рисунки архітектора Володимира Блюсюка, який називає Івана Гап’яка своїм вчителем. ”Грибна пора“, ”Мої стежини“, ”Річка Опір“, ”Осінь“, ”Річка Солокія“ милували око багатьох відвідувачів. Практично кожного зацікавили архітектурні проекти митця ”Пантеон козацької слави“ в с.Дроздовичі на Львівщині, пам’ятник Івану Підкові у Каневі, композиція ”Ісус Христос“ у Радехові, пам’ятник Роману Шухевичу у Львові, пам’ятник Дмитру Вишневецькому у Вишнівці (Тернопільщина), катехитичний центр у Бориславі (Львівщина), ”Вихід на Божу гору“ (Національний природний парк ”Кременецькі гори“, Тернопільщина) – всі ці роботи пронизує високий патріотичний дух, повага і бережливе ставлення до національної історії, турбота про нашу історичну пам’ять.

Експозиція виставки показала не лише високий художньо-естетичний рівень авторських робіт Івана Гап’яка та Володимира Блюсюка, а й розкрила окремі особливості їх творчої співпраці, духовно-мистецьку єдність у сприйнятті та відображенні краси і глибокій закоханості в рідний край, його традиції та історію. Згадані карпатські мотиви проходять червоною ниткою і через художні полотна Івана Гап’яка, і через акварелі Володимира Блюсюка (”Карпатська осінь“, ”Перший сніг“, ”Березень“, ”Ранок“, ”Вечір“). Так само для обох митців характерна висока оцінка духовних скарбів нашого народу: ”Храм у Коломиї“, ”Старий храм“, ”Гуцульський храм“, ”Замок паланок“ на картинах І.Гап’яка і ”Дворик монастиря“, ”Каплиця Трьох Святителів“, ”Церква“ – в акварелях В.Блюсюка.

Після огляду виставки відбулося засідання художньої ради з питань відновлення ”Кременецької Мадонни“ – відомої скульптури, яка у минулих століттях стояла перед фронтальним входом до архітектурного комплексу Кременецького ліцею, а також встановлення відповідної меморіальної дошки. У засіданні брали участь ректор академії, професор Афанасій Ломакович, художник Іван Гап’як, архітектор Володимир Блюсюк, голова Кременецької РДА Віталій Ткачук. Також були запрошені головний архітектор Кременецького району Володимир Голод, священики православної і католицької церков м.Кременця о.Володимир і о.Лукаш, голова польської громади м.Кременця Ян Морозовський, науковець Володимир Собчук, художник Дмитро Синенький, режисер Василь Скоропляс, представники міської громадськості Анатолій Доманський і Валерій Левченко.

Між науковцями-мистецтвознавцями академії, науково-педагогічними працівниками кафедри образотворчого мистецтва і методики його викладання та львівськими митцями, художником Іваном Гап’яком і архітектором Володимиром Блюсюком відбувся продуктивний творчий діалог з фахово-мистецьких проблем.

Львівські гості ознайомились з навчально-матеріальною базою академії, оглянули Виставкову залу, експозиції Музею-кімнати художника Ростислава Глувка, галерею творчих робіт викладачів і студентів академії.

 
Анонси
Галерея
foto 16
foto 16foto 16
На даний момент 557 гостей на сайті